صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

فرمانده پلیس راه آهن كشور: قانون گرایی، اساسی ترین نیازمندی یک جامعه پویا است +صوت


فرمانده پلیس راه آهن کشور اظهار داشت: پلیس راه آهن به سبب وظیفه ذاتی که دارد، تمام تلاش خود را به عمل آورده است تا قانون گرایی را در حوزه سرزمینی خودش نهادینه کند.

1396/07/18
|
11:16
|

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع پلیس راه آهن ، با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار علیرضا اکبرشاهی فرمانده پلیس راه آهن کشور به روی آنتن رفت.

سردار سرتیپ دوم پاسدار علیرضا اکبرشاهی درباره پلیس راه آهن گفت: در پلیس راه آهن با بیش از 12 هزار و 500 کیلومتر خطوط ریلی و بالغ بر 400 ایستگاه در سراسر کشور روبرو هستیم. این خطوط از 25 استان عبور می کند و از این نظر کار پلیس راه آهن گستردگی زیادی دارد. دلیل این موضوع آن است که قطار وسیله بسیار ایمن و کم چالش و با هزینه پایین است.

وی افزود: پلیس راه آهن بالغ بر 80 سال در راه آهن جمهوری اسلامی ایران قدمت دارد.

در چهار روز گذشته در هفته پلیس، 28 برنامه در حوزه پیشگیری ارائه داده ایم و امروز نیز سه برنامه داریم که یک برنامه را در خدمت هستیم. شعار امروز پلیس، قانون گرایی، انضباط اجتماعی و امنیت پایدار است.

فرمانده پلیس راه آهن کشور قانون گرایی را اساسی ترین نیازمندی های یک جامعه پویا عنوان کرد و اظهار داشت: پلیس راه آهن نیز به سبب وظیفه ذاتی که دارد، تمام تلاش خود را به عمل آورده است تا قانون گرایی را در سطح حوزه سرزمین خودش نهادینه کند. اجرای مطلوب این مقوله مهم نیازمند یک مشارکت هدفمند است.

وی اضافه کرد: پلیس راه آهن با اجرای وظایف و طرح های انتظامی در سایه قانون، موظف در برقراری امنیت در حوزه راه آهن و در شان مردم است. مردم با احترام به قانون می توانند در سایه امنیت کامل زندگی کنند؛ توجه به مقررات خاص ایمنی در سیر قطار، توجه به توصیه های پلیس راه آهن و کارکنان بخش راهبردی مانند رئیس و مهماندار و توجه به مخاطرات حوزه شبکه ریلی از جمله این مقررات است که با رعایت آنها می توان انتظار داشت، امنیت در تمام خطوط ریلی برقرار باشد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو