صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

معاون اداره كل نظارت و ارزیابی مواد غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت: بیشتر آبلیموها شیمیایی هستند ، نه طبیعی +صوت

دکتر سمیره صباح گفت: عموما روی آبلیموها درج شده است طبیعی اما درحقیقت بیشتر آنها شیمیایی هستند.البته این بدان معنا نیست که این آبلیموها سالم نیستندو برای بدن مضر هستندزیرا یک استانداردی در استفاده از مواد شیمیایی برای ساخت آبلیمو وجود دارد.

1396/07/19
|
11:05

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع صحت کالاهای سلامت محور ، با حضور دکتر سمیره صباح معاون اداره کل نظارت و ارزیابی مواد غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت و دکتر منصور رضایی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و متخصص تغذیه به روی آنتن رفت.

دکتر سمیره صباح در آغاز درباره فرآیند تولید مواد غذایی و نظارت بر آن گفت: در ابتدا تولید کنندگان از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت پروانه ساخت دریافت می کنند و تمام فرمالیسیون مواد اعلام می شود. بنابراین سازمان غذا و دارو نام دقیق تمام مواد افزودنی و به کار رفته در تولید محصولات را در اختیار دارد و آنها نیز باید روی برچسب محصولات، نام مواد به ویژه مواد افزودنی را دقیق درج می کنند.

وی تاکید کرد: مواد افزودنی در محصولات غذایی باید در حد مجاز استفاده شود. در حقیقت وظیفه مسئول فنی است که این مواد را دقیقا در خط تولید مشخص کند.

معاون اداره کل نظارت و ارزیابی مواد غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت، در خصوص علت درج مواد افزودنی روی برچسب محصولات اظهار کرد: بعضی از این مواد ممکن است برای بعضی از مصرف کنندگان حساسیت و آلرژی ایجاد کند. از سوی دیگر برای آگاهی از میزان و استاندارد بودن مواد افزودنی، باید مواد افزودنی روی برچسب محصولات درج شوند.

وی به آبلیموها اشاره کرد و بیان داشت: عموما روی آبلیموها درج شده است طبیعی اما در حقیقت بیشتر آنها شیمیایی هستند. البته این بدان معنا نیست که این آبلیموها سالم نیستند و برای بدن مضر هستند زیرا یک استانداردی در استفاده از مواد شیمیایی برای ساخت آبلیمو وجود دارد.

گیاهی بودن محصول دلیل بر سالم بودن آن نیست

دکتر منصور رضایی در ادامه در خصوص مقابله با مواد افزودنی غیر استاندارد و عدم مصرف آن گفت: یکی از بهترین روش ها و در واقع مهمترین شیوه برای مقابله، افزایش آگاهی مردم است. اگر به رسانه های ارتباط جمعی مراجعه کنیم، مطالبی وجود دارد که حتی با حداقل اطلاعات موجود همخوانی ندارد.

این متخصص تغذیه با ذکر مثال ادامه داد: در جامعه جا افتاده است هر محصولی که گیاهی باشد، سالم تر است در حالی که اصلا این موضوع صحت ندارد. خیلی وقت ها برخی تولید کنندگان با کلماتی همچون گیاهی بودن، مردم را فریب می دهند تا محصول شان به فروش برسانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: مهمترین ابزاری که می توان برای افزایش سطح آگاهی مردم استفاده کرد رسانه ها و البته آموزش و پرورش برای دانش آموزان است. اگر مردم بدانند یک ماده ضرر دارد، حتی اگر تبلیغات هم شود، باز هم از آن استفاده نخواهند کرد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو