صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: سالم و شاد بودن بچه ها مهمترین هدف تعلیم تربیت +صوت


فریده اولاد قبا با اشاره به هجمه های فرهنگی گفت: آنچه مدرسه و خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت انجام می دهد، اهداف زیادی را به دنبال دارد که یکی از آنها، سالم و شاداب بودن بچه ها است.

1396/07/26
|
12:24

برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع سلامت جسم و روان ، با حضور دکتر نورعلی عباسپور مدیرکل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس آموزش خانواده و مشاور اولیا و فریده اولاد قبا عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

دکتر نورعلی عباسپور با اشاره به اینکه امروز سومین روز از هفته پیوند با عنوان سلامت جسم و روان است، گفت: آنچه مدرسه و خانواده در فرآیند تعلیم و تربیت انجام می دهد، اهداف زیادی را به دنبال دارد که یکی از آنها، سالم و شاداب بودن بچه ها است.

وی افزود: امروز در مدارس، سالم و شاداب بودن به عنوان یکی از هدف های اساسی تعلیم و تربیت منظور شده است. در فعالیت هایی که انجمن در مدارس دارند، کارگروهی تحت عنوان بهداشت و سلامت تشکیل شده است که مسائل مربوط به سلامت کودکان را مورد توجه قرار می دهد.

در همین راستا اولیایی که توانمندی های لازم را دارند و می توانند مشارکت کنند و در مباحث سلامت روحی و جسمی کودکان، کمک کننده باشند، فعالیت مستمر دارند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی انجمن های مدارس آموزش خانواده با بیان اینکه موضوعات گوناگونی مانند محیط عمومی خانواده روی سلامت روح و روان دانش آموزش اثر می گذارد، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش برنامه ای را هر سال طراحی می کند و آن آموزش خانواده است که یکی از محورهای آن درباره سلامت روان و روح در خانواده است و آموزش های لازم از طریق کارشناسان و اطلاعات مکتوب اجرا می شود.

در ادامه فریده اولاد قبا با تصریح بر اینکه مسئله بهداشت روان و جسم یکی از مباحث اصلی در خصوص کودکان است، گفت: یکی از مهمترین مباحثی که آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین نهاد تربیت بر عهده دارد، در خصوص بهداشت روان و جسم دانش آموزان است.

وی تاکید کرد: بهداشت روان، باعث می شود دانش آموز بتواند با ایجاد روش های صحیح از نظر عاطفی و روانی، با محیط سازگاری پیدا کند و راه حل های خوب و منطقی برای حل مشکلات خودش انتخاب کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به هجمه های فرهنگی در جامعه امروز، عنوان داشت: در چنین شرایطی نیازمند هستیم وزارت آموزش و پرورش با تولید محتوای مناسب و ارتقای بهداشت روان و جسم دانش آموز، کارکرد اساسی و اصلی خودش را ایفا کند تا دانش آموز بتواند به توانایی های خود پی ببرد و بر استرس های طبیعی که در زندگی اش وجو دارد، فائق بیاید.

وی اضافه کرد: مشارکت اولیا با مدرسه می تواند در افزایش کیفیت بهداشت جسم و روان دانش آموزان موثر باشد زیرا اولیای زیادی هستند که از نظر علمی آگاهی زیادی دارند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو