صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس مركز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان: در بازدیدهای دانشجویی، هدف پیوند بین دانشگاه و صنعت و افزایش خودباوری است +صوت

رئیس مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان گفت: توانستیم در تمام استان ها، دانشجویان را به بازدیدهایی از میراث فرهنگی ببریم که باعث رشد و شکوفایی جوانان باشد و هم بین دانشگاه و صنعت پیوند برقرار کنیم.

1396/12/06
|
11:08

برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو با موضوع همایش ملی ایران، مرز پر گوهر ، با حضور رحیم یعقوب زاده رئیس مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان به روی آنتن رفت.

رحیم یعقوب زاده با اظهار به اینکه یکی از راه های دستیابی به توسعه پایدار، تکیه بر توانمندی های داخلی در عرصه های فرهنگی، علمی و اقتصادی است، تاکید کرد: از طرفی این مهم حاصل نمی شود مگر اینکه خودباری، تعهد و مسئولیت پذیری علمی و فرهنگی را بین جوان ها و به ویژه دانشجویان و اساتید افزایش دهیم.

وی در رابطه با گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان توضیح داد: از سال 84 مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان وابسته به جهاد دانشگاهی تصمیم گرفت تا مجموعه اردوهایی را برای دانشجویان و نخبگان زیرمجموعه بنیاد ملی نخبگان در سرتاسر برگزار کند.

رئیس مرکز گردشگری علمی و فرهنگی دانشجویان افزود: توانستیم در تمام استان ها دانشجویان را به بازدیدهایی از میراث فرهنگی و آشناسازی دانشگاهیان با این میراث ببریم که باعث رشد و شکوفایی جوانان باشد و اینکه ما چه پیشینه ای داریم که بر اساس آن اعتماد به نفس ما افزایش پیدا کند و هم بین دانشگاه و صنعت پیوند برقرار کند.

وی با اظهار به اینکه در این بازدیدها، هدف دانشجویان و نخبگان داخلی بوده و نه صرفا گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند، در ادامه به برخی از فعالیت ها در این بازدیدها اشاره و عنوان کرد: اقدامی که ما برای پیوند بین دانشگاه و صنعت کردیم از جمله در تمام اردوهای خودمان دو مقصد عمده داریم که البته شامل چندین مکان می شود مثلا در کنار جاذبه های فرهنگی، دانشجویان را می بریم تا از دستاوردها و صنایع و شرکت های موفق از نزدیک بازدید کنند و اتفاقا در این بازدیدها نگاه مسئله محور است.

یعقوب زاده اظهار کرد: چون خیلی از بازدیدهای ما تخصصی است سعی می کنیم از دانشجویان مرتبط با آن شرکت در آن اردو شرکت داده شوند که دقیقا بشناسند و از نزدیک ببینند و اگر نواقصی را دیدند نظر دهند. در این بازدید ها خیلی از دانشجویان و اساتید نظرات و پیشنهاداتی را مطرح می کنند و حتی بعد از بازدید برای آنها ارسال می کنند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو