صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران: بهترین و برترین نیروهای مسلح در منطقه هستیم

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش و نیروهای مسلح ما در منطقه از لحاظ تجهیزات و امکانات و تعداد افراد تحت کنترل، حرف اول را می زنند و اگر بخواهیم به لحاظ کیفیت نیز مقایسه کنیم، قطعا رتبه بالاتری را بدست می آوریم.

1397/01/29
|
11:30

برنامه «صبح و گفت و گو» رادیو گفت و گو با موضوع 29 فروردین؛ روز ملی ارتش جمهوری اسلامی ایران و در ارتباط تلفنی با امیر سرتیپ شاهین تقی خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن رفت.

امیر سرتیپ شاهین تقی خانی با بیان اینکه سرمایه گذاری برای ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه پر افتخار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و استقلال و سربلندی که الان نظام مقدس مان دارد خودش را نشان داده است، گفت: این دستاورد قطعا استمرار خواهد داشت چراکه راهبرد کشورمان پرورش و تقویت نیروهای مسلحی است که در خدمت آرمان های والای نظام و مردم باشند و در راس نیروهای مسلح، رهبر فرزانه قرار گرفته که ایشان هم برای پیشبرد اهداف انقلاب و آرمان های امام راحل تلاش و راهنمایی می کنند.

وی خاطر نشان شد: این اتحاد و یکدلی بین نیروهای مسلح، ملت و رهبری دستاوردی جز امنیت، آرامش و آسایش برای ملت ندارد. امنیتی که به واسطه ریخته شدن خون شهدای گرانقدر مان در سال های دفاع مقدس و استمرار این خط شهادت تا الان ایجاد و برقرار شده است.

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران، روز ارتش را بهانه ای برای یادآوری جانفشانی ها و ایستادگی ها به ملت دانست و ابراز داشت: در این روز به ملت می گوییم که به دلگرمی پشتوانه شما داریم تلاش می کنیم تا این امنیت و سربلندی را یادآوری کنیم و پیامی هم به دشمنان مان بدهیم که تا ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و وزارت دفاع و مردم کشور اینچنین و با این تفکر استقلال و آزادی و آزادگی حضور دارند، چشم طمع به خاک بیشه شیران نداشته باشند.

وی در خصوص رتبه ارتش ایران در منطقه اظهار داشت: بخشی از رتبه بندی های کمی در ارتش متاثر از تعداد تجهیزات، نیروی انسانی و فاکتورهایی است که به حسب ظاهر می تواند نشان دهد که این ارتش به لحاظ تجهیزات و امکاناتی که در اختیار دارد و تعداد افراد تحت کنترلش در چه جایگاهی قرار دارد. در ارتش جمهوری اسلامی ایران، گرچه اگر به این موارد هم رجوع کنیم قطعا ارتش و نیروهای مسلح ما در منطقه حرف اول را می زنند اما فقط در این خلاصه نمی شود و اگر بخواهیم به لحاظ کیفیت نیز مقایسه کنیم، قطعا رتبه بالاتری را بدست می آوریم.

امیر سرتیپ شاهین تقی خانی افزود: چون خط شهادت فقط در طول دفاع مقدس برای نیروهای مسلح نبوده و می بینیم در حال حاضر نیز برای اینکه امنیت کشور را حفظ کنیم، سربازان و درجه داران و بسیجیان عاشق این نظام، چگونه در خدمت آرمان های نظام هستند و جان خودشان را فدا می کنند.

وی تاکید کرد: به لحاظ نیروی انسانی نیز با توجه به اینکه پایه نیروهای مسلح و ارتش، معنویت محوری است و در راس به ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب اتکا دارند، این ها یک مقداری تفاوت های ارتش ما را با ارتش های منطقه کاملا بارز و مشخص می کند و نقطه اتکای ما است.

سخنگوی ارتش با بیان اینکه نقطه اتکای ما صرفا تجهیزات و امکاناتی که داریم نیست، تصریح کرد: یعنی جمع کردن و تجمیع تجهیزات در یک کشور نمی تواند امنیت آفرین باشد در کشور ما نیروی انسانی و اعتقادت ما و روش ها و تاکتیک هایی که در ارتش و نیروهای مسلح ابداع شده و برای روز مبادا نگهداری شده، می تواند تعیین کننده باشد.

وی اتکا به مردم، رهبری و نیروهای مسلح را عامل بازدارنده ای برای هجوم دشمنان طی سال های اخیر برشمرد و گفت: یکی از دلایلی که در طول سال های گذشته جنگ های متعددی را در اطراف خود دیدیم و رصد کردیم و با همه هجمه ای که دشمن می خواسته بر ما بیاورد ولی نتوانسته، این است که دشمن در محاسبات خودش به این نتیجه رسیده که نخواهد توانست به کشوری که متکی به مردم و رهبری و نیروهای مسلحش است و با این اتحاد و یکدلی، چشم طمع داشته باشد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو