صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مدیر عامل شركت داروسازی كوثر بیان كرد: داروی پارکینسون ایرانی با قیمت کمتر و با کیفیت بالا در دسترس بیماران است

مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر بیان کرد: امروز خوشحال هستیم داروی پارکینسون ایرانی در حجم بسیار زیاد، به راحتی و با قیمت بسیار کمتر و البته با کیفیتی بالا در دسترس بیماران قرار می گیرد.

1397/02/05
|
11:45
|

برنامه «صبح و گفت وگو» رادیو گفت و گو با موضوع تولید داروی پارکینسون برای نخستین بار در کشور با حضور دکتر علیرضا دبیرسیاقی مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر روانه آنتن شد.

دکتر علیرضا دبیر سیاقی در آغاز با بیان اینکه پارکینسون دومین بیماری بعد از «ام اس» در بیماری های مغز و اعصاب است، گفت: یک درصد از جمعیت سالمندان مبتلا به پارکینسون هستند. امسال بعد از دو سال تحقیقات مداوم و مستمر، توانستیم داروی پارکینسون را که قریب به 15 سال به کشور وارد می شد، برای نخستین بار در کشور تولید کنیم و آن را در حجم قابل قبولی ارائه کنیم.

وی اضافه کرد: تامین این دارو بسیار زیاد دغدغه بیماران بود زیرا علاوه بر هزینه های مالی سنگینی که بر بیماران وارد می کرد، مشکل تامین آن نیز همواره وجود داشت زیرا واردات و فروش آن به داروخانه ها به شکل نقدی صورت می گرفت.

وی تصریح کرد: امروز خوشحال هستیم داروی پارکینسون ایرانی در حجم بسیار زیاد، به راحتی و با قیمت بسیار کمتر و البته با کیفیتی بالا در دسترس بیماران قرار می گیرد. تولید داروی پارکینسون افتخار بزرگی برای کشور و راه گشایی برای بسیاری از داروهای خاص که هنوز به خودکفایی نرسیده ایم، است زیرا این داروها ارز بری های بسیار زیادی دارند.

مدیر عامل شرکت داروسازی کوثر، صنعت دارویی کشور را یک صنعت ملی عنوان کرد و گفت: در دهه اخیر پیشرفت های بسیار زیادی در حوزه دارو و صنعت دارو و همچنین تحقیقات دارویی داشته ایم. در شرکت دارو سازی کوثر توانستیم تعدادی از داروهایی که در داخل تولید نمی شدند را به بازار عرضه کنیم.

دبیر سیاقی تاکید کرد: مسیری که در حوزه صنعت دارو در کشور آغاز شده است، مسیر بسیار خوب و موفقی خواهد بود و به همین دلیل آینده صنعت دارویی کشور را بسیار خوب می بینم. در حال حاضر 90 درصد دارو ها در داخل تامین می شوند اما داروهای بسیار حیاتی و خاصی وجود دارد که همچنان وارد می شوند اما این صنعت دارو با وجود مشکلات زیادی همچون نقدینگی در مسیر کشف داروهای جدید است.

وی درباره صادرات این دارو نیز اظهار کرد: در حال حاضر دو کشور روسیه و عراق نیز خواهان این دارو هستند و مراحل صادرات به این کشورها تقریبا نهایی شده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو