صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

نایب رئیس اتاق اصناف تهران اظهار کرد: مطمئن باشید فروشنده بر مبنای خریدی که انجام می دهد و با درصد سود عادلانه، اقدام به فروش موبایل می کند و این شرکت های واردکننده هستند که گران فروشی می کنند.

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع گران فروشی موبایل و با حضور دکتر محمد علی اسفنانی رییس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران و ابراهیم درستی رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل و نایب رئیس اتاق اصناف تهران روانه آنتن شد.

محمد علی اسفنافی با بیان اینکه هر زمانی که تخلفی واقع شود، قابل رسیدگی و برخورد است، در مورد موبایل گفت: سعی کردیم قبل از برخورد، اقداماتی را انجام دهیم. در ابتدا، با رئیس انجمن واردکنندگان تلفن همراه جلسه ای داشتیم و مراتب را به آنها انتقال دادیم و اطلاعات لازم را دریافت کردیم که این موضوع قبل از اعلام لیست واردکنندگان توسط وزارت ارتباطات بود.

وی اشاره کرد: هم واردکنندگان، هم فروشندگان و هم واسطه ها باید در فروش قیمت منصفانه را رعایت کنند و طبیعتا هر کسی از این قیمت تخطی کند، در هر جایگاه و رده ای باشد، با او برخورد قانونی صورت می گیرد.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران به اولتیماتوم سازمان حمایت از مصرف کنندگان مبنی بر کاهش قیمت ها موبایل فروشان اشاره کرد و اظهار داشت: این اولتیماتوم فرصت خوبی است تا قبل از اینکه سازمان تعزیرات به آنها مراجعه کند، قیمت هایشان را اصلاح کنند. در چند روز گذشته بعضی از واردکنندگان و فروشندگان در پاساژ های موبایل تهران، اقدام به کاهش قیمت کرده اند. همچنین برخی از آنهایی که موبایل فروختند هم مشتری هایشان را کسب رضایت آنها خبر می کنند.

در ادامه ابراهیم درستی با بیان اینکه مغازه دارها بر اساس قیمت خریدشان کالایشان را می فروشند، گفت: شرکت ها کالا را باید طبق فاکتور به فروشندگان و واحدهای صنفی بدهند و فروشندگان نیز طبق فاکتور به مصرف کننده جنس می دهد زیرا یک فروشنده سرمایه لازم را ندارد که کالا را احتکار کند اما شرکت واردکننده این سرمایه را دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان موبایل بیان کرد: شرکت های واردکننده از اول فروردین تا 29 خرداد حدود 50 درصد از کالاهایشان را توزیع نکرده اند زیرا آنها دنبال فرصت می گردند تا قیمت ها افزایش پیدا کند.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: مطمئن باشید فروشنده بر مبنای خریدی که انجام می دهد و با درصد سود عادلانه، اقدام به فروش موبایل می کند و این شرکت های واردکننده هستند که گران فروشی می کنند.

مرتبط با این خبر

  • 20درصد جرایم در بستر سایت هایی نظیر دیوار اتفاق می افتد

  • چرخه وزارت بهداشت نیازمند ورود خیرین است

  • حکم 135 پرونده قاچاق صادر شده است

  • درآینده نزدیک نقل و انتقالات بانکی را با کارت ملی هوشمند انجام دهید +صوت

  • طیف همسو با دولت تهران را دچار هرج و مرج کرده است +صوت

  • افزایش سفرهای داخلی در سایه نرخ برابری دلار و ریال +صوت

  • اخذ مالیات سنگین از اتحادیه باغداران، کشاورزان را دچار بحران می کند +صوت

  • دریافت مالیات؛ بهترین راه کاهش مصرف سیگار +صوت

  • امسال کمبود پرتقال نداریم +صوت

  • کمبود شدید صنایع تبدیلی در کشور/ جهادکشاورزی برنامه ای برای تولیدکنندگان ندارد +صوت