صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

حمایت میرزاده بیان کرد: مدارس در تابستان تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست و بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان است تا مهارت های زندگی را به دانش آموزان یاد دهیم.

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع اوقات فراغت و با حضور دکتر علی رمضانی مدیر کل فرهنگی و اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش و دکتر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

علی رمضانی در آغاز با بیان اینکه تمام دغدغه وزارت آموزش و پرورش این است که یک دانش آموز به یک مهارت دسترسی پیدا کند، عنوان کرد: با توجه به 9 ماه تحصیل که دانش آموز، خانواده و جامعه را خسته کرد، باید برای سه ماه تحصیلی بگذاریم دانش آموز استراحت کند و نشاط داشته و در کنار آن یک فن یا دانشی که به مهارت می انجامد، دسترسی پیدا کند.

وی اضافه کرد: امسال با کوششی که صورت گرفت 32 هزار پایگاه تابستانی را برای دانش آموزان در نظر گرفتیم تا بتوانیم 5 میلیون دانش آموز را تحت پوشش قرار دهیم و تمام تلاش مان بر این است دانش آموزان بتوانند در محیط بیرون از مدرسه و خارج از کلاس های درس که به اندازه کافی خسته کننده هستند، در یک محیط با نشاط به مهارت دست پیدا کنند.

مدیر کل فرهنگی و اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش به طرح هایی که این وزارت خانه قرار است اجرا کند اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از طرح هایی که به ویژه برای مناطق روستایی دایر کردیم، این است که دانش آموزان بتوانند در مزرعه خودشان کار کنند و معلم در مزرعه حضور پیدا کند.

در ادامه حمایت میرزاده عنوان داشت: دانش آموزان باید از زندگی لذت ببرند نه اینکه وضعیتی ایجاد شود که دائما از شرایط شکایت کنند.

وی با اشاره به این نکته که وزارت آموزش و پرورش به دلیل کمبود بودجه از تشکل ها یاری می خواهد، اظهار داشت: تشکل هایی مانند کانون فکری کودکان و نوجوانان متعلق به آموزش و پرورش است. متاسفانه به دلیل موازی کاری، سازمان هایی وجود دارند که به نام آموزش و پرورش اعتبار دریافت می کنند اما خودشان را مستقل تلقی می کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تصریح کرد: آموزش و پرورش امکاناتی دارد که هیچ نهاد دیگری ندارد و باید از این امکانات استفاده کند. تابستان مدرسه تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست و بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان است تا مهارت های زندگی را به دانش آموزان یاد دهند.

مرتبط با این خبر

  • یارانه نان مردم به نانوایی ها می رسد

  • تامین اعتبار؛ چالشی در مسیر توسعه انرژی های خورشیدی

  • با همکاری مردم از قطع آب کاسته ایم

  • افزایش قیمت بنزین محلی از اعراب ندارد

  • بخشودگی 1500 میلیارد تومان جرایم وکمک به تولید و کارآفرینی

  • نجات کارگران از قرادادهای سفید امضا با سامانه جامع روابط کار

  • توسعه کشت گلخانه ای برای کاهش مصرف آب در دستور کار قرار گرفته است

  • حمایت مسئولین از حضور دختران در سطوح اجتماعی

  • جلوگیری پلیس از فعالیت "امدادخودروهای" غیر مجاز

  • تغییر سطح میادین شهر از چمن به سنگ های رنگی به منظور کاهش مصرف آب