صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

حمایت میرزاده بیان کرد: مدارس در تابستان تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست و بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان است تا مهارت های زندگی را به دانش آموزان یاد دهیم.

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع اوقات فراغت و با حضور دکتر علی رمضانی مدیر کل فرهنگی و اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش و دکتر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

علی رمضانی در آغاز با بیان اینکه تمام دغدغه وزارت آموزش و پرورش این است که یک دانش آموز به یک مهارت دسترسی پیدا کند، عنوان کرد: با توجه به 9 ماه تحصیل که دانش آموز، خانواده و جامعه را خسته کرد، باید برای سه ماه تحصیلی بگذاریم دانش آموز استراحت کند و نشاط داشته و در کنار آن یک فن یا دانشی که به مهارت می انجامد، دسترسی پیدا کند.

وی اضافه کرد: امسال با کوششی که صورت گرفت 32 هزار پایگاه تابستانی را برای دانش آموزان در نظر گرفتیم تا بتوانیم 5 میلیون دانش آموز را تحت پوشش قرار دهیم و تمام تلاش مان بر این است دانش آموزان بتوانند در محیط بیرون از مدرسه و خارج از کلاس های درس که به اندازه کافی خسته کننده هستند، در یک محیط با نشاط به مهارت دست پیدا کنند.

مدیر کل فرهنگی و اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش به طرح هایی که این وزارت خانه قرار است اجرا کند اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از طرح هایی که به ویژه برای مناطق روستایی دایر کردیم، این است که دانش آموزان بتوانند در مزرعه خودشان کار کنند و معلم در مزرعه حضور پیدا کند.

در ادامه حمایت میرزاده عنوان داشت: دانش آموزان باید از زندگی لذت ببرند نه اینکه وضعیتی ایجاد شود که دائما از شرایط شکایت کنند.

وی با اشاره به این نکته که وزارت آموزش و پرورش به دلیل کمبود بودجه از تشکل ها یاری می خواهد، اظهار داشت: تشکل هایی مانند کانون فکری کودکان و نوجوانان متعلق به آموزش و پرورش است. متاسفانه به دلیل موازی کاری، سازمان هایی وجود دارند که به نام آموزش و پرورش اعتبار دریافت می کنند اما خودشان را مستقل تلقی می کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین تصریح کرد: آموزش و پرورش امکاناتی دارد که هیچ نهاد دیگری ندارد و باید از این امکانات استفاده کند. تابستان مدرسه تعطیل است اما تربیت تعطیل نیست و بنابراین اوقات فراغت بهترین زمان است تا مهارت های زندگی را به دانش آموزان یاد دهند.

مرتبط با این خبر

  • فقدان نقش فعال معلم در کلاس؛ یک آسیب است

  • کاهش مرگ ومیر در تصادفات جاده ای/ تاثیر مثبت جرایم سنگین

  • تقویت سرمایه اجتماعی در مرزها؛ امنیت پایدار را درپی دارد

  • پیاده روی؛ ورزش مناسب افراد دیابتی

  • اصلاح قانون چک مشکلات زنجیره اقتصادی را رفع می کند

  • مددکاری توانمندساز؛ رویکرد جدید سازمان بهزیستی

  • نهادهای معاف ازمالیات در شرایط تحریم کشور را تهدید می کنند

  • چه شد که عکس آرنولد امریکایی جای قاب شهدا را گرفت؟!

  • 35هزار میلیاردتومان فرار مالیاتی در کشور/ اعداد اعلامی آقایان سیاسی است

  • ماحصل "طرح شهاب"؛ تاثیر نمره در هدایت تحصیلی است