صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد: افزایش 60 درصدی بارش باران در استان آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی گفت: برخلاف بقیه استان های کشور که نوعا از کم آبی و خشکسالی رنج می برند ولی خوشبختانه استان آذربایجان شرقی نسبت به سال آبی قبل، 60 درصد و نسبت به بلند مدت 20 درصد افزایش بارش را داشته است.

1397/04/30
|
12:26
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع استان آذربایجان شرقی و با حضور دکتر مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی روانه آنتن شد.

مجید خدابخش با ابراز رضایت از بارش باران طی سال جاری در استان آذربایجان شرقی گفت: برخلاف بقیه استان های کشور که نوعا از کم آبی و خشکسالی رنج می برند ولی خوشبختانه استان آذربایجان شرقی نسبت به سال آبی قبل، 60 درصد و نسبت به بلند مدت 20 درصد افزایش بارش را داشته است.

وی تاکید کرد: امسال به لحاظ بارش باران هیچ مشکلی را نداشته ایم و شاید یکی از پر آب ترین سال های 20 تا 30 سال گذشته را هم داشته ایم و این باعث شده دشت ها و دامنه کوه ها مملو از درخت و پوشش گیاهی متنوعی باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به دامداری در این استان، اظهار داشت: با توجه به بارش باران و زمین های سرسبز وضعیت دامداری نیز مناسب تر است.

وی به وضعیت گردشگری در این استان اشاره کرد و گفت: طی یک ماه گذشته تقریبا یک هفته هوا گرم شد ولیکن بطور طبیعی استان ما خنک است و اکنون بهترین فصل گردشگر است و طبق آمار تا خرداد ماه، ظرفیت اکثر هتل ها پر بود و جای خالی نداشتند و مهمانسراها و محل هایی که از طریق آموزش و پرورش برای اسکان گردشگران و مسافران در نظر گرفته شده همگی مشغول فعالیت هستند.

خدابخش یادآور شد: امسال تبریز 2018 به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی جهان است و این فرصت خوبی است تا برای جذب گردشگر اقدامات بیشتری را انجام دهیم.

وی از رشد صادرات در این استان گفت و در ادامه بیان داشت: این استان با توجه به اینکه از گذشته در مسیر جاده ابریشم بوده از لحاظ تجاری و صنعتی سابقه طولانی دارد. همچنین به لحاظ تولید، مردم این استان انسان هایی سختکوش و فعالی هستند و در سال گذشته 2میلیارد و 400 میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشتیم و امیدواریم امسال این رقم را افزایش دهیم. طبق آمار در سه ماهه اول سال صادرات غیر نفتی افزایش یافته است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو