صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

استاندار خوزستان بیان كرد: خوزستان نماد مقاومت و ایستادگی است

استاندار خوزستان با بیان اینکه خوزستان نماد مقاومت و ایستادگی است، عنوان کرد: این مقاومت هم در مقابل دشمنان و هم در مقابل مشکلات طبیعی از جمله خشکسالی و ریزگردها بوده است.

1397/04/31
|
09:12
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع بررسی وضعیت استان خوزستان و با حضور دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان روانه آنتن شد.

غلامرضا شریعتی در آغاز با اشاره به فرمایش امام خمینی مبنی بر اینکه مردم خوزستان دین شان را به اسلام و انقلاب ادا کردند، گفت: استان خوزستان دروازه ورود مدرنیته به ایران بوده است و اساسا استان خوزستان استان اولین ها است زیرا شهرهای این استان جزو نخستین شهرهایی بود که صاحب برق، آب و فاضلاب و توسعه شد.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلاتی که در هشت سال دفاع مقدس ایجاد شد، صدمات زیادی دید هر چند با سخت کوشی و تلاشی که در مردمانش وجود دارد، باعث خیر و برکت زیادی در کشور شده است. همین الان بیشترین محصولات کشاورزی و بیشترین تولید گندم از خوزستان است و این استان فقط نفت ندارد بلکه پتروشیمی، فولاد آن و بنادر دریایی ظرفیت های زیادی را ایجاد کرده است.

استاندار خوزستان همچنین با اشاره به مشکلات این استان در سال های اخیر، اظهار کرد: اواخر سال 95 استان خوزستان با مشکلاتی در خصوص ریزگردها و قطعی برق مواجه شد و پس از آن دولت سرمایه گذاری زیادی را در حوزه زیرساخت ها انجام داد و این بخش را به صورت پایدار در حال تامین است تا شرایط پایدارتری ایجاد شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: امسال و سال گذشته با خشکسالی شدید مواجه بودیم. با انجام طرح آبرسانی غدیر 2 مشکل آب خرمشهر، آبادان، جزیره مینو و تا حدودی اروند کنار در حال برطرف شدن است و روستاها نیز به زودی مشکلات شان در این حوزه برطرف می شود. خشکسالی مشکلات زیادی را ایجاد کرد و در بخش کشاورزی چالش هایی برای مردم خوزستان ایجاد کرد و همچنین نخیلات خرمشهر و آبادان نیز مسائل زیادی را در این بخش داشتند زیرا این نخلیات در پایین دست قرار داشتند و آب به آن ها نرسیده بود اما به هر زحمت و سختی بود، سعی کردیم حداقل آب را تامین کنیم و این نخیلات در تیرماه آبیاری شدند و در مرداد ماه نیز همین کار را انجام خواهیم داد تا آب مورد نیاز را تامین کنیم.

شریعتی با بیان اینکه خوزستان نماد مقاومت و ایستادگی است، عنوان کرد: این مقاومت هم در مقابل دشمنان و هم در مقابل مشکلات طبیعی از جمله خشکسالی و ریزگردها بوده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو