صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مشاور سازمان برنامه و بودجه: قانون ممنوعیت کار بازنشستگان فقط شامل شرکت های دولتی است نه خصوصی!

مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه در خصوص قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان گفت: منظور از منع بکارگیری در مراکز دولتی است که به نحوی از بودجه دولتی استفاده کنند و به این منظور نیست که بازنشستگان نمی توانند کار کنند.

1397/05/07
|
10:26
|

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و با حضور دکتر عبدالرضا عزیزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و ابوذر ندیمی مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه حیدری نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و محمد عطاردیان ریاست هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران روانه آنتن شد.

عبدالرضا عزیزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه این قانون برای بخش خصوصی نیست و فقط بخش دولتی را شامل می شود، گفت: دغدغه ما جوانان است و برای همین بازنشستگان در سازمان های دولتی نمی توانند بکار گرفته شوند.

در ادامه ابوذر ندیمی مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه در خصوص قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان تصریح کرد: منظور از منع بکارگیری در مراکز دولتی است که به نحوی از بودجه دولتی استفاده کنند و به این منظور نیست که بازنشستگان نمی توانند کار کنند.

در ادامه حیدری نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در خصوص ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان گفت: از آنجایی که دستگاه اجرایی ماده 5 قانون دیوان محاسبات را هدف گرفته به نظر می رسد این قانون فقط در حوزه دستگاه اجرایی، صادق است و با توجه به استثناهایی که در متن قانون اشاره شده، محدوده خاصی را در نظر می گیرد و بخش کارگری به این قانون ارتباط پیدا نمی کند.

وی افزود: بخش کارگری بیشتر از قانون تامین اجتماعی تبعیت می کند که در حقیقت کسانی که بازنشسته نمی شوند چون بیمه نیستند و نمی توانند اشتغال مجدد داشته باشند.

نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تاکید بر اینکه باید به مجموعه مدیریت کشور نگاه سیستمی داشته باشیم اظهار داشت: باید فضا را باز کنیم و اجازه دهیم جریان گردش نخبگان اتفاق بیافتد، خوشبختانه مدیرانی که جوان هستند و توانایی هایی را دارند، کم نیستند و باید به آن ها نیز میدان داد.

در ادامه محمد عطاردیان رئیس هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران متذکر شد: باید باید هم از نیروی جوان و هم از تجربه بازنشستگان استفاده شود، در این زمینه باید تعادل رعایت شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو