صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس سابق اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران: دولت واردات خودرو را آزاد کند

اردوخانی با تأکید بر اینکه دولت، وزارت بازرگانی و تصمیم گیرندگان باید ورود خودرو را به ایران آزاد کنند گفت: در این صورت درآمد گمرک افزایش خواهد یافت.

1398/02/21
|
16:45
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع افزایش قیمت خودروهای خارجی و در ارتباط تلفنی با حسین اردوخانی رئیس سابق اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

رئیس سابق اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران در مصاحبه با رادیو گفت و گو گفت: در حال حاضر خودروهای وارداتی ثبت سفارش نمی شوند و به صورت کلی واردات آن انجام نمی گیرد.

وی در ادامه این مطلب افزود: البته در مواردی امکان ورود خودروهای خارجی به کشور برای اقشار خاص وجود دارد و بنابراین واردات آن کاملا قطع نشده است.

اردوخانی با اشاره به اینکه هم اکنون خودروهایی در گمرکات آماده ترخیص هستند بیان داشت: بازار خودروهای وارداتی رو به نزول است.

رئیس سابق اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران در رابطه با شرکت های داخلی خودروسازی گفت: وضعیت خودرو متاسفانه به قدری نابسامان است که کنترل و توزیع آن از دست خودروساز و مصرف کننده خارج شده و به عبارتی بازار خودرو گیج شده و مشخص نیست به کدام سمت حرکت می کند.

اردوخانی با تأکید بر اینکه دولت، وزارت بازرگانی و تصمیم گیرندگان باید ورود خودرو را به ایران آزاد کنند گفت: در این صورت درآمد گمرک افزایش خواهد یافت.

رئیس سابق اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران، تنها راهکار کاهش قیمت خودروهای وارداتی را در ورود خودروهای 1800 سی سی و حداکثر خودروهای 2 هزار سی سی و با نرخ فعلی ارز به کشور دانست و افزود: اگر خودروهای کوچک و با حجم سیلندر کم به کشور وارد شوند انحصار شرکت های خودروساز داخلی که خودرو را با شرایط خاص و مورد نظر خود به دست مصرف کننده می رسانند، خواهد شکست.

اردوخانی همچنین با انتقاد از نحوه توزیع خودرو در کشور بیان داشت: چرا سایت در ساعت 9 باز و یک دقیقه بعد از آن بسته می شود؟ مشخص نیست چگونه این خودروها در عرض یک دقیقه تمام می شوند. در حال حاضر شرکت ها به نقدینگی بالایی نیاز دارند و باید این پول را از جیب مصرف کننده کسب کنند.

وی در پایان مطلب گفت: خودروساز باید پلت فرم بسازد و صفر تا صد خودرو را در کارخانه آماده کند اما متأسفانه ما هنوز خودروساز نیستیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو