صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

مدیرعامل پیام رسان گپ گفت: سازمان ها باید به استفاده از تولید ایران مباهات کنند و تا زمانی که این اتفاقات نیفتد مشکلات حل نخواهند شد.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع پیام رسان های ایرانی، اقبال عمومی و تعهدات دولتی و در ارتباط تلفنی با مهدی انجیدنی مدیرعامل پیام رسان گپ از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

انجیدنی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: موضوع حمایت از پیام رسان ها و تولید داخل دارای دو جنبه عمومی و اختصاصی در سند شورایعالی فضای مجازی است.

وی با اشاره به جنبه عمومی این مسئله افزود: سازمان ها و نهادهای دولتی و دستگاه های اجرایی به جای استفاده از پیام رسان های خارجی و ارائه خدمات در بستر پیام رسان های خارجی، باید از پیام رسان های داخلی استفاده کنند. این یکی از مهم ترین و ارزشمندترین بخش حمایت از کالای تولید ایران است.

مدیرعامل پیام رسان گپ با تاکید بر اینکه دولت و مسئولان باید از کالای داخلی استفاده کنند تا این فرهنگ به تدریج در بین مردم نیز رایج شود گفت: با وجود اینکه دادستانی استفاده نهادهای دولتی و اجرایی از پیام رسان های خارجی را ممنوع اعلام کرده بود اما هیچ توجهی به این موضوع نشد.

انجیدنی اضافه کرد: وزارت ارتباطات نیز موظف به اعطای وام کم بهره به پیام رسان های بود که به دلیل شرایط سخت بازپرداخت این وام ها، همه فعالان موفق به استفاده از این وام نشدند.

وی در ادامه مطلب یادآور شد: وزارت ارتباطات پهنای باند را به برخی پیام رسان ها اختصاص داد و تجهیزاتی نیز به آنها ارائه کرد که متاسفانه از کیفیت بالایی برخوردار نبودند.

مدیرعامل پیام رسان گپ مطرح کرد: وزارت ارتباطات هنوز اقدام عملی در رابطه با اینترکانکشن و دولت الکترونیک انجام نداده البته موضوع دولت الکترونیک موضوع بسیار پیچیده ای است و به توجه بیشتری نیاز دارد.

انجیدنی تأکید کرد: شورایعالی فضای مجازی باید به دستگاه ها ابلاغ کند که به جای تولید اپلیکیشن و پورتال مستقل، خدمات خود را در بستر اپلیکیشن های پرجمعیت ایرانی ارائه دهند تا ضمن جلوگیری از هدررفت هزینه ها، کارایی نیز افزایش یابد.

وی همچنین بیان داشت: ما مخالف فیلترینگ و موافق رقابت هستیم. بهترین روش برای به استقلال رسیدن کشورها در یک موضوع تولید فناوری در داخل خود و افتخار مسئولان به استفاده از آن است. سازمان ها باید به استفاده از تولید ایران مباهات کنند و تا زمانی که این اتفاقات نیفتد مشکلات حل نخواهند شد.

مدیرعامل پیام رسان گپ در خاتمه با اشاره به اینکه پیشرفت های خوبی در زمینه فناوری در داخل کشور حاصل شده تأکید کرد: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در گام اول باید توسط دولت و در گام دوم از سوی مردم ترویج شود.

مرتبط با این خبر

  • خروج اطلاعات از کشور؛ دلیل فیلترینگ پیام رسان خارجی است

  • انتظار پیام رسان های داخلی از قوای سه گانه! +صوت

  • فعالیت بیش از هزار فروشگاه اینترنتی در پیام رسان گپ

  • قوانین نابرابر و سخت گیری های بیجا، چالش اصلی پیام رسان های داخلی

  • صنعت پیام رسان کشور درگیر هیچگونه نگرانی نیست

  • جویشگرهای ملی باید خصوصی و تجاری شوند