صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

محمدرضا منصوری با بیان اینکه دولت در عمل با خصوصی سازی مخالف است،گفت: این سفره ها دست به دست از این دولت به آن دولت می چرخد و این مردم هستند که هزینه می دهند.

محمدرضا منصوری در برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با اشاره به اینکه طرح اولیه ای که به مجلس ارائه شده بود، ساماندهی بازار خودرو بود که تبدیل به ساماندهی صنعت خودرو شد، گفت: اگر طرح اولیه رای می آورد و شورای نگهبان تائید می کرد، مرتبط با بازار خودرو بود و واردات آزاد می شد.

وی افزود: در این یکسال و یک ماهی که این طرح طول کشید بعد از اینکه یک فوریتش تصویب شد، تغییرات زیادی در آن ایجاد شد که با توجه به وجود تحریم ها و به نوعی می خواستند واردات خودرو انجام نشود، اکنون گفته اند یکسال، دولت زیرساخت را آماده کند تا اگر خواستیم خودروی برقی را بخریم و وارد کنیم، ایستگاه هایش را در سطح تهران ایجاد شده باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه فعلا نه خودرویی وارد می شود و در این طرح این مسئله به صراحت گفته شده و نه پولی وجود دارد که بخواهیم خودروهای گران قیمت را وارد کنیم، گفت: این طرح، بیشتر متوجه زیرساخت ها است چون آن موقع که واردات داشتیم بازار را کنترل می کرد.

وی با اشاره به بند اول طرح ساماندهی صنعت خودرو، عنوان کرد: در بند اول این موضوع مطرح شده است که صنعت خودرو را به بخش خصوصی واگذار کنیم البته نباید خصولتی شود. سازمان خصوصی سازی زمان تصمیم گیری باید برای واگذاری تصمیم بگیرد اما تاکنون به این شکل بوده که بطور پنهانی و پشت پرده، به دوست و آشنا واگذار می شده است.

منصوری در گفتگو با رادیو گفت و گو با اذعان به اینکه دولت در عمل با خصوصی سازی مخالف است، تصریح کرد: وقتی که می گویید و انجام نمی دهید معلوم است که نمی خواهید چون این سفره ها دست به دست از این دولت به آن دولت می چرخد و این مردم هستند که دارند هزینه می دهند.

وی در ادامه اظهار داشت: یک سوال دارم و این است که چرا ما شفاف عمال نمی کنیم که بعدا به مشکل برنخوریم؟ چرا ما که می خواهیم خودرو بفروشیم در شبکه ایران کالا صدا و سیما مطرح نمی کنیم که می خواهیم این جا را خصوصی سازی کنیم و هرکسی خواست بیاید و خریداری کند و نه اینکه به کسی که اهلیت ندارد بطور پنهانی واگذار کنند. خصوصی سازی با اعلام رسانه ای باشد است ولی تا زمانی که فساد وجود دارد هزار تا قانون هم بگذارید آن آدمی که ناسالم است و می خواهد واگذار کند، این کار انجام می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس متذکر شد: اگرقوه قضاییه مقتدر باشد و با مفسدین اقتصادی، اساسی برخورد کند، آن موقع هزینه تخلف بالا می رود. الان حرکت هایی شروع شده و ما و مردم منتظر هستیم تا نیجه را ببینیم.

مرتبط با این خبر

  • مسئولان حداقل در سال رونق تولید سنگ اندازی نکنند

  • تشدید نظارت بر استخرها در تابستان/ مردم تخلفات را گزارش کنند

  • جوانان همچنان در صف طولانی وام ازدواج/ بانکها موجودی ندارند

  • دولت اصلاح قانون کار و تأمین اجتماعی را در اولویت قرار دهد

  • مجلس خبرگان رهبری نماد مردم سالاری دینی است

  • بیت کوین یارانه انرژی را می بلعد

  • اطلاع از آخرین اخبار حج با سامانه موبایلی"زائریار"

  • موانع رونق تولید در مجلس بررسی می شود

  • میزبانی مشهد از 10 هزار زائر پیاده و 80 کاروان در روز میلاد

  • امام رضا(ع) معنای رضایت را در ایران متحول کردند