صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

محمدرضا منصوری با بیان اینکه دولت در عمل با خصوصی سازی مخالف است،گفت: این سفره ها دست به دست از این دولت به آن دولت می چرخد و این مردم هستند که هزینه می دهند.

محمدرضا منصوری در برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با اشاره به اینکه طرح اولیه ای که به مجلس ارائه شده بود، ساماندهی بازار خودرو بود که تبدیل به ساماندهی صنعت خودرو شد، گفت: اگر طرح اولیه رای می آورد و شورای نگهبان تائید می کرد، مرتبط با بازار خودرو بود و واردات آزاد می شد.

وی افزود: در این یکسال و یک ماهی که این طرح طول کشید بعد از اینکه یک فوریتش تصویب شد، تغییرات زیادی در آن ایجاد شد که با توجه به وجود تحریم ها و به نوعی می خواستند واردات خودرو انجام نشود، اکنون گفته اند یکسال، دولت زیرساخت را آماده کند تا اگر خواستیم خودروی برقی را بخریم و وارد کنیم، ایستگاه هایش را در سطح تهران ایجاد شده باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه فعلا نه خودرویی وارد می شود و در این طرح این مسئله به صراحت گفته شده و نه پولی وجود دارد که بخواهیم خودروهای گران قیمت را وارد کنیم، گفت: این طرح، بیشتر متوجه زیرساخت ها است چون آن موقع که واردات داشتیم بازار را کنترل می کرد.

وی با اشاره به بند اول طرح ساماندهی صنعت خودرو، عنوان کرد: در بند اول این موضوع مطرح شده است که صنعت خودرو را به بخش خصوصی واگذار کنیم البته نباید خصولتی شود. سازمان خصوصی سازی زمان تصمیم گیری باید برای واگذاری تصمیم بگیرد اما تاکنون به این شکل بوده که بطور پنهانی و پشت پرده، به دوست و آشنا واگذار می شده است.

منصوری در گفتگو با رادیو گفت و گو با اذعان به اینکه دولت در عمل با خصوصی سازی مخالف است، تصریح کرد: وقتی که می گویید و انجام نمی دهید معلوم است که نمی خواهید چون این سفره ها دست به دست از این دولت به آن دولت می چرخد و این مردم هستند که دارند هزینه می دهند.

وی در ادامه اظهار داشت: یک سوال دارم و این است که چرا ما شفاف عمال نمی کنیم که بعدا به مشکل برنخوریم؟ چرا ما که می خواهیم خودرو بفروشیم در شبکه ایران کالا صدا و سیما مطرح نمی کنیم که می خواهیم این جا را خصوصی سازی کنیم و هرکسی خواست بیاید و خریداری کند و نه اینکه به کسی که اهلیت ندارد بطور پنهانی واگذار کنند. خصوصی سازی با اعلام رسانه ای باشد است ولی تا زمانی که فساد وجود دارد هزار تا قانون هم بگذارید آن آدمی که ناسالم است و می خواهد واگذار کند، این کار انجام می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس متذکر شد: اگرقوه قضاییه مقتدر باشد و با مفسدین اقتصادی، اساسی برخورد کند، آن موقع هزینه تخلف بالا می رود. الان حرکت هایی شروع شده و ما و مردم منتظر هستیم تا نیجه را ببینیم.

مرتبط با این خبر

  • اصلاح طلب یا اصولگرا فرقی ندارد؛ دست دزد باید کوتاه شود

  • خصوصی سازی یا تاراج بیت المال؟! +صوت

  • حاضرم گزارش خودروسازیها را به وزارت اطلاعات ارائه دهم!

  • تنها راه نجات اقتصاد کشور خصوصی سازی است

  • خصوصی کردن اموری که سی سال دولتی بوده، کار بسیار سختی است

  • برای برند سازی بنزین باید شرکت ملی پخش به بخش خصوصی واگذار شود

  • شرط لازم و کافی برای برند سازی بنزین، در خصوصی کردن همه بخش ها است

  • جدی ترین چالش خصوصی سازی،مقررات زدایی است

  • شرکت هایی که کالا و خدمات یارانه ای دارند را نمی توان به بخش خصوصی واگذار کرد

  • نوسانات موجود در بازار بورس،امری بدیهی و جزء ذات آن است.