صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس تأمین اجتماعی غرب تهران تشریح كرد: جزئیات طرح مقابله با طلاق های صوری برای دریافت مستمری

رئیس تأمین اجتماعی غرب تهران گفت: ما با استفاده از مستندات و سازوکارهای بیمه ای، متقاضیان را رصد کرده و به محض اثبات دور زدن قانون نسبت به قطع مستمری آنها اقدام خواهیم کرد.

1398/03/20
|
10:29

برنامه "صبح و گفت و گو" با موضوع مقابله با طلاق های صوری و در ارتباط تلفنی با ناهید حیدری رئیس تأمین اجتماعی غرب تهران از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

حیدری در مصاحبه با رادیو گفت و گو، تأمین امنیت خاطر و رفع دغدغه از نیروهای مولد و شاغل را فلسفه وجودی سازمان تأمین اجتماعی خواند و گفت: سازمان تامین اجتماعی این رسالت را با ارائه 18 نوع خدمت مختلف در قالب تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت انجام می دهد.

رئیس تأمین اجتماعی غرب تهران افزود: از جمله این خدمات می توان به برقراری مستمری بازماندگان برای بیمه شدگانی اشاره کرد که فوت می کنند و خانواده و افراد تحت تکفل آن ها، شامل فرزندان، همسر و پدر و مادر، از مزایای مستمری بلند مدت بهره می گیرند.

این مقام مسئول درخصوص نحوه بهره مندی فرزندان اُناث و ذُکور از مستمری فوت شده بیان کرد: فرزندان ذکور مادامی که مشغول تحصیل هستند با ارائه گواهی تحصیل و یا از کارافتادگی کامل بنا به تشخیص کمیسیون های پزشکی از مستمری استفاده خواهند کرد. فرزندان اناث نیز با دو شرط نداشتن همسر و اشتغال به کار از این مستمری استفاده می کنند.

حیدری در برنامه "صبح و گفت وگو" از شبکه رادیو گفت و گو مطرح کرد: متاسفانه در سالهای اخیر شاهد استفاده های خارج از این تعاریف هستیم به طوریکه فرد متقاضی ظاهراً دو شرط استفاده از مستمری را دارد.

رئیس تأمین اجتماعی غرب تهران ادامه داد: ما با استفاده از مستندات، سازوکارهای بیمه ای، بازرسی های ادواری و برنامه های همپوشانی بیمه ای از طریق بانک اطلاعاتی ثبت احوال این دسته از متقاضیان و برقراری ها را رصد کرده و به محض اثبات خلاف و دور زدن قانون توسط این افراد شدیداً برخورد و نسبت به قطع مستمری آنها اقدام خواهیم کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تعدد این قضیه در سالهای اخیر موجب صدور دستورالعملی در سازمان در سال 1396 شد تا همکاران ما جلوی سودجویانی را که با دور زدن قانون از شرایطی بهره مند می شوند بگیرند.

حیدری در خاتمه گفت: اینکه ما قانون را به خاطر نیازمندی های خود دور بزنیم درست نیست. البته این دور زدن قانون فقط محدود به طلاق های صوری برای دریافت مستمری نیست بلکه موارد متعددی از سوء استفاده ها صورت می گیرد و ما باید حق را به حق دار دهیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو