صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

اسدی گفت: طبق اولویت های تعیین شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر ویژه برنامه های ما در محلات شوش، مولوی و هرندی برگزار می شود.

برنامه " صبح و گفت و گو " با موضوع هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر و در ارتباط تلفنی با محمد علی اسدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

اسدی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: طبق سنوات گذشته و مصوباتی که سازمان ملل برای کشورها دارد ما نیز 26 ژوئن مصادف با پنجم تیر را به واسطه اقدامات کلیه دستگاه های مقابله ای، درمانی و پیشگیرانه به عنوان سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر گرامی می داریم.

وی با اشاره به ویژه برنامه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این هفته افزود: طبق اولویت هایی که ستاد مبارزه با مواد مخدر برای شورای هماهنگی استان تهران مشخص کرده، ویژه برنامه های ما در محله شوش، مولوی و هرندی برگزار خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد: برگزاری مراسم مسابقه و جشنواره دوچرخه سواری در این محلات پیش بینی شده و همایش ها نیز با کمک ستاد در حال برگزاری است.

این مقام مسئول در رابطه با خروجی این اقدامات یادآور شد: رویکرد غالب فعالیت های ما در این هفته، اطلاع رسانی از اقداماتی است که در طول سال انجام می شود.

اسدی در توضیح بیشتر گفت: اقدامات ما در طول سال شامل مقابله با عرضه، حوزه درمان و پیشگیری و صیانت از بهبود یافتگان است، از این رو ستاد مبارزه با مواد مخدر و 30 دبیرخانه شورای هماهنگی استان در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر کلیه اقدامات انجام شده در طی سال را به عنوان ویترینی از عملکرد جمهوری اسلامی ایران به سمع و نظر مردم می رسانند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه برنامه های شورا بر اساس برنامه ششم توسعه نوشته شده بیان داشت: ما برنامه عملی و اجرایی فعالیت های کلیه دستگاه ها را در قالب طرح جامع ملی مبارزه با مواد مخدر تا سال1400 مشخص کرده ایم. لذا انتظار داریم سالانه شاهد کاهش 5 درصدی و تا سال 1400، شاهد کاهش 25 درصد از اعتیاد باشیم. البته این برنامه ها در ابتدای هر سال توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر اولویت بندی و بر اساس آن انجام می شود.

وی با اشاره به مثالی در این باره گفت: اولویت ها و برخوردهای ما با توجه به کاهش و افزایش کشت مواد مخدر در افغانستان، تغییر مسیر خشکی به دریا، رفتار قاچاقچیان و حتی نوع مواد تغییر می کنند اما کلیه اقدامات و طرح جامع ملی بر اساس برنامه ششم توسعه نوشته شده و در پایان پایش و ارزیابی خواهد شد.

اسدی در پایان از خانواده ها خواست که بر اساس اصول پیشگیرانه به مواد مخدر نه بگویند و به هیچ وجه اجازه حضور فرزندانشان در محیط های مستعد برای تجربه مواد مخدر را ندهند.

مرتبط با این خبر

  • تسهیلات ودیعه مستاجران؛ طرحی که مردم را مقروض می کند

  • 70درصد تایر کشور در داخل تولید می شود

  • خودکفایی ایران در حوزه تولید شیرآلات و ترموستات یخچال

  • خطر فرونشست زمین در کمین آپارتمانهای جنوب غرب تهران

  • همه مدارس کشور تا پایان سال به شبکه ملی مدارس می پیوندند

  • آغاز عملیات ساخت هزار مسکن برای سیل زدگان سوسنگرد

  • کمبود 30 هزار مشاور در حوزه هدایت تحصیلی

  • بارندگی های اخیر مشکل کم آبی تهران را حل نکرد/ شهروندان صرفه جویی کنند

  • طرح "تابستانه کتاب" تا 3 مرداد ادامه دارد

  • اجازه ترخیص ذرت های آلوده را نخواهیم داد