صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

میرحمایت میرزاده گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هر استان و شهرستان دفتر دارد و بهترین شیوه برای خلاقیت فرزندان، ثبت نام در کلاسهای این کانون است.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع اوقات فراغت، سلامت جسم و روح و رشد اجتماعی و در ارتباط تلفنی با میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

میرزاده در مصاحبه با رادیو گفت و گو با بیان اینکه اهمیت هیچ نهادی به اندازه نهاد خانواده برای تربیت فرزندان و به ویژه در حوزه اوقات فراغت نیست گفت: باید اجازه داد که خانواده ها با استفاده از مقتضیات خود به فکر اوقات فراغت فرزندانشان باشند.

وی با اشاره به سفارش و تأکید دین اسلام به صله رحم افزود: خانواده ها باید زمینه را برای دیدار و رفت و آمد فرزندان با اقوام فراهم کنند. توجه به این موضوع در خانواده ها قبل از هر گونه برنامه ریزی دولتی برای اوقات فراغت ضروری است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: البته کل فرصت تابستان فقط برای تفریح و دید و بازدید نیست بلکه مهم ترین کار مهارت آموزی است. فرزندان ما باید مهارت روی پای خود ایستادن و زندگی کردن را فرا بگیرند چراکه همه زندگی در مدرک گرفتن و دانشگاه رفتن خلاصه نمی شود. دختران باید مهارت خانه داری و زندگی و تربیت فرزند و پسران هم مهارت مستقل شدن را آموزش ببینند. والدین نیز باید مهارت های لازم را بر اساس استعداد و علائق فرزندان به آنها ارائه کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وجب به وجب کشور ما با وجود مشکلات فراوان مستعد کارآفرینی است ادامه داد: اگر فرزندان مهارت های لازم را بیاموزند کارآفرین شده و به توسعه کشور کمک می کنند.

میرزاده در رادیو گفت و گو با اشاره به برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش آموزان گفت: مطمئن ترین مکان برای اوقات فراغت دانش آموزان، آموزش و پرورش است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون فرهنگی تربیتی معاونت پرورشی آموزش و پرورش در هر استان و شهرستان دفتر دارند و بهترین شیوه برای خلاقیت و کارآفرینی فرزندان، ثبت نام در کلاس های این کانون هاست.

این نماینده مجلس در پایان یادآور شد: بسیاری از مدارس برای اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان برنامه هایی را تدارک دیده اند ضمن اینکه نباید از برنامه های مساجد محل نیز غافل شد.

مرتبط با این خبر

  • قانونی که به دلیل بلندپروازی قابلیت اجرا ندارد!

  • آموزش مهارت های زندگی مورد توجه نظام آموزشی کشور نیست

  • حمایت مجلس از تولیدات رایانه ای برای رشد اشتغالزایی

  • تاثیرکمرنگ شدن امربه معروف و نهی از منکر بر افزایش وقوع جرم

  • زندگی عشایر باید اقتصادی شود

  • آمارهای اشتغال با واقعیات جامعه فاصله زیادی دارد

  • تعامل سازنده و موفق فرهنگ ها و قومیت های مختلف در ایران

  • کارگران باید از امنیت شغلی مناسب برخوردار شوند

  • مردم و سه قوه حمایت از کالای ایرانی را در اولویت قرار دهند

  • رها شدگی موضوع مسکن درپی ادغام وزارت راه و شهرسازی!