صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سخنگوی كمیسیون آموزش مجلس: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان؛ مطمئن ترین مکان برای اوقات فراغت

میرحمایت میرزاده گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هر استان و شهرستان دفتر دارد و بهترین شیوه برای خلاقیت فرزندان، ثبت نام در کلاسهای این کانون است.

1398/03/28
|
15:15

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع اوقات فراغت، سلامت جسم و روح و رشد اجتماعی و در ارتباط تلفنی با میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد.

میرزاده در مصاحبه با رادیو گفت و گو با بیان اینکه اهمیت هیچ نهادی به اندازه نهاد خانواده برای تربیت فرزندان و به ویژه در حوزه اوقات فراغت نیست گفت: باید اجازه داد که خانواده ها با استفاده از مقتضیات خود به فکر اوقات فراغت فرزندانشان باشند.

وی با اشاره به سفارش و تأکید دین اسلام به صله رحم افزود: خانواده ها باید زمینه را برای دیدار و رفت و آمد فرزندان با اقوام فراهم کنند. توجه به این موضوع در خانواده ها قبل از هر گونه برنامه ریزی دولتی برای اوقات فراغت ضروری است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: البته کل فرصت تابستان فقط برای تفریح و دید و بازدید نیست بلکه مهم ترین کار مهارت آموزی است. فرزندان ما باید مهارت روی پای خود ایستادن و زندگی کردن را فرا بگیرند چراکه همه زندگی در مدرک گرفتن و دانشگاه رفتن خلاصه نمی شود. دختران باید مهارت خانه داری و زندگی و تربیت فرزند و پسران هم مهارت مستقل شدن را آموزش ببینند. والدین نیز باید مهارت های لازم را بر اساس استعداد و علائق فرزندان به آنها ارائه کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وجب به وجب کشور ما با وجود مشکلات فراوان مستعد کارآفرینی است ادامه داد: اگر فرزندان مهارت های لازم را بیاموزند کارآفرین شده و به توسعه کشور کمک می کنند.

میرزاده در رادیو گفت و گو با اشاره به برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای اوقات فراغت دانش آموزان گفت: مطمئن ترین مکان برای اوقات فراغت دانش آموزان، آموزش و پرورش است. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون فرهنگی تربیتی معاونت پرورشی آموزش و پرورش در هر استان و شهرستان دفتر دارند و بهترین شیوه برای خلاقیت و کارآفرینی فرزندان، ثبت نام در کلاس های این کانون هاست.

این نماینده مجلس در پایان یادآور شد: بسیاری از مدارس برای اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان برنامه هایی را تدارک دیده اند ضمن اینکه نباید از برنامه های مساجد محل نیز غافل شد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو