صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رمضانی گفت: از وزارت صنایع و سازمان فنی و حرفه ای کشور انتظار داریم در سال رونق تولید درب کارخانه ها را به روی دانش آموزان باز کنند.

برنامه "صبح و گفت و گو" با موضوع اوقات فراغت دانش آموزان در ارتباط تلفنی با دکتر علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

رمضانی در مصاحبه با رادیو گفت و گو با اشاره به راه اندازی 30 هزار پایگاه برای اوقات فراغت چهار میلیون نفر از دانش آموزان بیان کرد: پایگاه های تابستانی انواع واحدهای آموزشی و فضاهای پرورشی مانند کانون های فرهنگی تربیتی و کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فضاهای ورزشی و دارالقرآن را در اختیار دارند تا برنامه های مورد نظر ما را ارائه دهند.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که چرا این فضای غیررسمی در فضای 9 ماهه مدرسه گنجانده نمی شود؟ گفت: متاسفانه فضای سنگین آموزش مدارس در مواردی به ایام تابستان هم کشیده می شود. انتظار خانواده ها و برخی همکاران ما این است که پایگاه های تابستانی به نوعی کلاس های آموزشی باشد غافل از اینکه این کار به شدت خطرناک است.

رمضانی ادامه داد: با وجود همه فشارهای آموزش و پرورش برای حذف آزمون اما مقاومت بنگاه های اقتصادی مانع از این کار شده لذا انتظار داریم خانواده ها و مدیران و سیاست گذاران حوزه آموزشی کمک کنند تا از این فضا خارج شویم.

وی همچنین گفت: در صورتیکه واحدهای آموزشی پایگاه های تابستانی به حوزه آموزش بپردازند اداره کل بازرسی شدیدا برخورد خواهد کرد.

این مقام مسئول کم توجهی به حوزه مهارت را از نقاط ضعف نظام آموزشی کشور برشمرد و گفت: خوشبختانه امروز یکی از سیاست های اصلی وزارتخانه مهارت آموزی به دانش آموزان است. با توجه به تأکید برنامه ششم بر اینکه هر دانش آموز باید یک مهارت بیاموزد ما هم در پایگاه های تابستانی، شعار "هر دانش آموز یک مهارت" را انتخاب و در راستای آن اقدام کردیم.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه هر دانش آموز باید انواع مهارت ها اعم از مهارت اجتماعی و خدماتی و فنی را بیاموزد گفت: برای تحقق این مهم خانواده ها باید از آموزش و پرورش مطالبه کنند.

رمضانی با بیان اینکه این کلاس ها در اردوگاه ها، فضاهای طبیعی و کارخانه ها برگزار می شود مطرح کرد: از وزارت صنایع و سازمان فنی و حرفه ای کشور انتظار داریم در سال رونق تولید درب کارخانه ها را به روی دانش آموزان باز کنند.

مرتبط با این خبر

  • تسهیلات ودیعه مستاجران؛ طرحی که مردم را مقروض می کند

  • 70درصد تایر کشور در داخل تولید می شود

  • خودکفایی ایران در حوزه تولید شیرآلات و ترموستات یخچال

  • خطر فرونشست زمین در کمین آپارتمانهای جنوب غرب تهران

  • همه مدارس کشور تا پایان سال به شبکه ملی مدارس می پیوندند

  • آغاز عملیات ساخت هزار مسکن برای سیل زدگان سوسنگرد

  • کمبود 30 هزار مشاور در حوزه هدایت تحصیلی

  • بارندگی های اخیر مشکل کم آبی تهران را حل نکرد/ شهروندان صرفه جویی کنند

  • طرح "تابستانه کتاب" تا 3 مرداد ادامه دارد

  • اجازه ترخیص ذرت های آلوده را نخواهیم داد