صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از راه اندازی سامانه موبایلی "زائریار" برای ارائه خدمات بهتر به زوار بیت الله الحرام خبرداد.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع برنامه های سازمان حج و زیارت در ارتباط تلفنی با محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

آزاد در برنامه "صبح و گفتگو" با اشاره به برنامه های سازمان حج و زیارت برای مناسک حج بیان داشت: برنامه ریزی های سازمان با مقرر شدن برگزاری حج تمتع 98 آغاز شد و اولین پرواز در 16 تیرماه وارد مدینه منوره صورت گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت افزود: در حال حاضر 14 هزار و 570 نفر از زائران ایرانی در قالب 58 پرواز وارد مدینه منوره شده اند و از فردا نیز پروازهای ما علاوه بر مدینه منوره به سمت جده نیز انجام خواهد شد.

این مقام مسئول یادآور شد: طبق برنامه ریزی های قبلی هم اکنون کارها به خوبی در حال انجام است، اسکان زائران و هتل های اجاره شده بدون مشکلی تعبیه شده و آشپزخانه های موظف به تدارکات و طبخ غذا نیز در کمال آرامش در حال انجام وظیفه هستند.

آزاد با اعلام اینکه اولین گروه زائران از مدینه منوره برای انجام اعمال و مناسک حج وارد مکه مکرمه شدند افزود: نقل و انتقال زائران از هتل ها به حرم و بالعکس و همچنین انتقال از مدینه منوره به مکه مکرمه در حال انجام است و هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت به رادیو گفت و گو گفت: سازمان برای ارائه خدمات بهتر به زوار بیت الله الحرام سامانه موبایلی "زائریار" را طراحی کرده است. زائران و حتی خانواده های آنها می توانند این نرم افزار را از سایت "زائریار" دریافت و بر روی موبایل های خود نصب کنند.

وی در توضیح بیشتر این مطلب گفت: زائران از طریق این سامانه می توانند مسیر هتل تا حرم، برنامه غذایی، اماکن اقامتی خود و اماکن مهم زیارتی عربستان را همراه با نقشه های دقیق آن به صورت تصویری مشاهده کنند و از آخرین اخبار و اطلاعیه یابند.

مرتبط با این خبر

  • حج تبلیغات منفی علیه مسلمانان را بی اثر می کند

  • ایران هر لحظه در مورد امنیت زائران احساس خطر کند ، حج را قطع می‌کند

  • نظارت کاروان های آزاد عتبات با سازمان حج و زیارت نیست

  • مردم اطمینان خاطر داشته باشند، زمینه برای اینکه حج مطلوبی داشته باشیم، فراهم شده است

  • 590زائر شرایط جسمی سفر تمتع را ندارند/3300نفر منتظر تکمیل معاینات

  • باید حج به جلوه‌ی مقابله با ایران هراسی و شیعه هراسی تبدیل شود

  • درجه هتل؛ مهمترین عامل تفاوت قیمت در هزینه سفر حجاج

  • 18 صفر، ششم آبان ماه؛ آخرین فرصت برای گرفتن ویزای اربعین حسینی

  • آمار زوار ایرانی اربعین حسینی از مرز دو میلیون نفر گذشت

  • برندهای ایرانی توان ارائه سبد کالایی پوشاک حجاج را دارند