صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

اوحدی گفت: این جشنواره تا روز دوشنبه 31 تیرماه ادامه دارد و اختتامیه جشنواره نیز در تالار وحدت تهران در همین روز برگزار خواهد شد.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع هفتمین جشنواره "فیلم شهر" در ارتباط تلفنی با سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

اوحدی در برنامه "صبح و گفتگو" اظهار داشت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به زودی جشنواره "هنر شهر تهران" را در حوزه های مختلف هنری برگزار می کند.

وی افزود: هفتمین جشنواره "فیلم شهر" قرار بود امسال با شعار "شهروند مسئول، شهر سالم" 26 تیرماه در محل پردیس ملت افتتاح شد. این جشنواره تا روز دوشنبه 31 تیرماه ادامه دارد و اختتامیه جشنواره نیز در تالار وحدت تهران عصر فردا برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به استقبال پرشور مردم از این جشنواره گفت: ما امسال دو موضوع سریال و سیل را به جشنواره اضافه کردیم.

اوحدی یادآور شد: قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان با شعار "بی قرار تو ام" نیز وارد جشنواره شد. علاوه براین، نمایشگاه هنرهای تجسمی مرتبط با موضوع شهر و جشنواره را نیز برگزار کردیم و در مجموع چهار هزار و 240 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

این مقام مسئول با اشاره به ارسال آثار از 114 کشور در این شرایط تحریمی گفت: بیشترین آثار از کشور ترکیه و بعد از آن از کشورهای هندوستان، پاکستان،کشورهای حاشیه خلیج فارس، آمریکا، انگلیس و غیره به دست ما رسید.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به نقش موثر فرهنگ و هنر در پیشبرد اهداف و ارزش های انقلاب و شکل گیری و قوام فرهنگ ارزشی جامعه بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم از سه کلید واژه "خودسازی"، "جامعه پردازی" و "تمدن اسلامی" استفاده کردند ما نیز تلاش کردیم تا چارچوب جشنواره طبق چارچوب بیانیه باشد و از مشارکت شهروندان مسئول استفاده کنیم.

اوحدی با اعلام اینکه جلسات نشست رو در روی تولیدکنندگان با مخاطبان و مردم بعد از این جنشواره ادامه خواهد یافت افزود: امیدواریم شاهد تحولات خوبی در سینما نیز باشیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در خاتمه یادآور شد: کتابخانه ها در فصل تابستان تا ساعت 10 شب در خدمت شهروندان تهرانی هستند.

مرتبط با این خبر

  • جایگاه تهیه کنندگی در سینما دچار اختلال شده است