صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

دبیر هفته جهانی فضا : ایران یک نماینده برای حضور در تیم فضانوردی جهان اعزام می کند

قربانی بیان داشت: قرار بر این شد که در اولین پروژه ممکن بعدی، یک نماینده از جمهوری اسلامی ایران در تیم فضانوردی جهانی برای اعزام به فضا حضور داشته باشد.

1398/07/15
|
10:54

برنامه "صبح و گفتگو" ویژه هفته فضا در ارتباط تلفنی با دکتر سعید قربانی دبیر هفته جهانی فضا و مدیرکل حوزه ریاست سازمان فضایی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

قربانی در برنامه "صبح و گفتگو" با اشاره به ویژه برنامه های هفته فضا اظهار داشت: ما در هفته فضا سال گذشته 72 رویداد ثبت کردیم اما امسال 362 رویداد در انجمن جهانی فضا برای جمهوری اسلامی ایران ثبت شده و این رویدادها هم اکنون در سراسر کشور در حال اجرا هستند.

دبیر هفته جهانی فضا از برگزاری همایش ها و رویدادهایی در صنف دانشگاه ها، مدارس، شرکت های خلاق و نوآور و استارت آپ ها در این هفته خبرداد و افزود: آنچه که موج امید و روحیه را در لایه دانش و فناوری حوزه هوا و فضا متبلور می کند علاقه و انگیزه جوانان متخصص است که با شوق حداکثری شرکت می کنند.

مدیرکل حوزه ریاست سازمان فضایی گفت: ما در حوزه دانشی فضایی در منطقه با قاطعیت رتبه اول هستیم و رتبه یازدهم جهان را داریم.

وی با اشاره به اینکه مباحث بسیار خوبی در مراسم افتتاحیه هفته جهانی فضا درخصوص راهکارهای توسعه زیرساختها و فناوری ها و خدمات فضا پایه مطرح شد افزود: قرار بر این شد که در اولین پروژه ممکن بعدی، یک نماینده از جمهوری اسلامی ایران در تیم فضانوردی جهانی برای اعزام به فضا حضور داشته باشد.

قربانی ابراز داشت: با حضور سرمایه گذاران و شتاب دهندگان به شرکت های نوپا در این عرصه فعالیت های خوبی از کرانه طراحی و ساخت ماهواره ها شکل گرفته و جوانان فارغ التحصیل با اتکاء بر خودباوری مجموعه هایی را ایجاد کردند و با تصاویر ماهواره ای کمک خوبی به حوزه کشاورزی هوشمند، پایش زمین، پیش بینی دقیق هواشناسی و پایش انتقال لوله های انتقال نفت و گاز می کنند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو