صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران: خطر مرگ شهروندان با دستکاری سیستم سوخت خودرو

جلال ملکی هشدار داد: دستکاری در سیستم سوخت خودرو به ویژه گاز، ریسک بالایی دارد و جان شهروندان و سرنشینان را به خطر می اندازد.

1398/09/09
|
12:00

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع دستکاری خودسرانه در سیستم‌های سوخت خودرو و در ارتباط تلفنی با مهندس جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران و مهندس حسن کریمی سنجری کارشناس حوزه خودرو از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

کریمی سنجری در برنامه "صبح و گفتگو" بیان کرد: مردم برای کاهش هزینه ها و دسترسی به سوخت ارزان تر در شرایط افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین، لاجرم به روش های غیراستاندارد پناه می برند که خطرات جانی هم به همراه دارد.

وی افزود: اگر مطابق با برنامه چهارم توسعه درخصوص افزایش قیمت بنزین، توسعه جایگاه های CNG و تولید خودروهای گازسوز اقدام می شد الان دچار این وضعیت نمی شدیم.

کارشناس حوزه خودرو با بیان اینکه نباید کل این قضیه را فقط متوجه مردم دانست تأکید کرد: مسئولان هرچه سریعتر روش های استاندارد را تعریف و شرکت های خودروساز را تشویق به افزایش تولید خودروهای گازسوز کنند تا شاهد دستکاری خودسرانه مردم در سیستم های سوخت خودرو نباشیم.

در ادامه "صبح و گفتگو"، ملکی اظهار داشت: بی انصافی است که اگر فقط و فقط مردم را مقصر افزایش آمار حوادث این چنینی بدانیم. تغییر در نوع مصرف سوخت در خیلی از کشورهای دنیا اعمال می شود اما زیرساخت های لازم از قبل فراهم شده تا مردم دچار مشکل و حادثه نشوند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران عنوان کرد: بسیاری از شهروندان در شرایط سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین به سمت سوخت در دسترس‌تر و ارزان‌تر روی آورده و از آنجایی که تمهیدات لازم فراهم نیست و شهروندان هم از مراکز مجاز دوگانه سوزکردن خودروها اطلاع کافی ندارند دچار حوادث می شوند.

ملکی با بیان اینکه سازمان آتش نشانی در این حوزه دخیل نیست افزود: سازمان آمادگی هرگونه اقدام آموزشی در این خصوص برای شرکت های خودروساز و بخش های مربوطه را دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران هشدار داد: دستکاری در سیستم سوخت خودرو به ویژه گاز، ریسک بالایی دارد و جان شهروندان و سرنشینان را به خطر می اندازد.

ملکی در پایان از مسئولان ذیربط در این حوزه درخواست کرد که نمایندگی های مجاز را به مردم معرفی کنند و اجازه فعالیت به مرکز غیرمجاز ندهند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو