صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رئیس جامعه گردشگری الکترونیک ایران گفت: بسیاری از خانه های اجاره ای که استارت آپ نماها عرضه می کند فاقد مجوز و استانداردهای لازم هستند.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع تبلیغ خانه مسافرها در سایت های اینترنتی و در ارتباط تلفنی با حسن تقی زاده انصاری رئیس جامعه گردشگری الکترونیک ایران و مهندس محسن قریب کارشناس حوزه گردشگری از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

تقی زاده با اشاره به افزایش موازی کاری در همه دستگاه ها و اخیرا در صنعت گردشگری گفت: عده زیادی با استفاده از عنوان استارت آپ و دانش بنیان و متوسل شدن به برخی دستگاه ها وارد فضای کسب و کار صنعت گردشگری شده و بدون وجود زیرساخت کافی و فرهنگ سازی و ایجاد ضوابطِ کمک کننده به اقتصاد گردشگری نابسامانی هایی را ایجاد می کنند.

رئیس جامعه گردشگری الکترونیک ایران گفت: ما در ابتدا باید مفهوم خانه مسافرها را برای مردم تعریف کنیم چراکه مردم در مقابل خدماتی که دریافت می کنند انتظار وجود یک دستگاه پاسخگو در صورت مواجهه با مشکل را هم دارند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه نمی توان متولی صنعت گردشگری را کنار گذاشت افزود: وزارت گردشگری به عنوان متولی این صنعت و با توجه به نیاز هر منطقه باید ورود کند و با توجه به اینکه برخی مناطق شرایط پذیرش مهمان ندارند لذا نیازسنجی بررسی و فراهم شدن شرایط ضروری است.

تقی زاده عنوان کرد: بسیاری از خانه های اجاره ای که استارت آپ نماها عرضه می کند فاقد مجوز و استانداردهای لازم هستند و این مسئله، معضلاتی را برای خانواده ها ایجاد کرده است.

رئیس جامعه گردشگری الکترونیک ایران با اذعان به نبود قوانین کافی برای ساماندهی و الزامی کردن ثبت شدن خانه مسافرها گفت: متاسفانه نگاه آمایشی در این حوزه وجود ندارد.

در ادامه "صبح و گفتگو"، قریب کارشناس حوزه گردشگری هدف از ساماندهی خانه مسافر ها را ارائه خدمات با کیفیت به مردم معرفی کرد و گفت: مجموعه هایی که خدمات خانه مسافر ارائه می دهند باید شناسنامه دار و ثبت شده باشد تا خیال مردم بابت مسائل بهداشتی و امنیتی و دیگر مسائل خانه مسافرها مطمئن شود.

وی افزود: این مجموعه ها باید در خدمت اقشاری باشند که توانایی و یا علاقه رفتن به هتل را ندارند اما از آنجایی که این خانه مسافرها شناخته شده و ثبت شده نیستند سبب اتفاقات نامیمونی اعم از سرقت اموال و دیگر مسائل می شود.

قریب با اشاره به ضرورت ایجاد خانه مسافرها در برخی شهرهای پرمسافر تأکید کرد: ثبت شدن این خانه مسافرها به تامین امنیت مسافران از ابعاد مختلف و شناسایی متخلفان کمک زیادی می کند.

کارشناس حوزه گردشگری با بیان اینکه قوانین کافی و لازم برای برخورد با خاطیان این حوزه نداریم گفت: افرادی متمایلند تحت عنوان استارت آپ و به شکل قانونی در حوزه خانه مسافرها کار کنند و مابقی افراد فعال هم درصورت نداشتن شاکی کسی به آنها کاری ندارد.

وی تأکید کرد: در عین لزوم حمایت کامل از هتلداران به عنوان سرمایه داران کلان، باید به تعدادی از خانه مسافرهای مورد نیاز در هر شهری بر اساس استانداردهای مختلف، مجوز ارائه خدمات ارائه شود.

مرتبط با این خبر

  • نوروز98؛ از اتوبوس گردشگری پایتخت جا نمانید

  • موقعی گردشگری ارزش بیشتری دارد که گردشگر خارجی به کشور بیاید و ارز وارد کشور کند

  • نیازمند مهندسی گردشگری هستیم/ رقابت پذیری شاخص مهم اقتصاد گردشگری

  • اقبال چشمگیر گردشگران خارجی برای اقامت در فضاهای بومی

  • تبلیغات و بازاریابی از ارکان اصلی در اقتصاد گردشگری است

  • شهر تبریز تمام فاکتورهای گردشگری را داراست

  • گردشگری؛ مهم ترین محور در شرایط کنونی اقتصاد است

  • از نظر رشد گردشگری، جزو کشورهای رتبه نخست هستیم

  • قدیمی ترین جنگل های کره زمین در ایران ماست

  • مازندران؛ گردشگری به وسعت دنیا