صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

در "صبح و گفتگو" عنوان شد؛ هیچ آب بی کیفیتی وارد منازل تهرانی ها نشده است

کرمی نژاد گفت: منابع آب های سطحی و زیرزمینی تهران در حد استاندارد است و شرایط کیفی کاملا رعایت می شود.

1398/09/24
|
14:00

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع کیفیت آب در مناطق مختلف پایتخت در ارتباط تلفنی با دکتر مهتاب باغبان مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب و امور آزمایشگاه های آب و فاضلاب تهران و مهندس محمدرضا کرمی نژاد معاون نظارت بر بهره برداری آب استان تهران از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

باغبان در برنامه "صبح و گفتگو" با بیان اینکه تامین کیفیت آب از استانداردهایی تبعیت می کند گفت: یکی از این استانداردها، استاندارد ملی در شماره 1053 و 1011 است، استاندارد 1053 به صورت تخصصی به پارامترهای فیزیکی، شیمیایی آب و فلزات سنگین آب و استاندارد 1011 به مباحث میکروبی آب می پردازد.

وی افزود: مطرح کردن تفاوت کیفیت آب در مناطق مختلف باید به استناد انجام آزمون های تخصصی در آزمایشگاه ها باشد. نتایح آزمایشات نشان می دهد آبی که تحویل مشترکین داده می شود از کیفیت استاندارد و مطلوب برخوردار است.

مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب و امور آزمایشگاه های آب و فاضلاب تهران گفت: شرکت های آب و فاضلاب درخصوص منبع آبی اعم از آب های سطحی و زیرزمینی موظف به تامین استانداردهای بهداشتی و تحویل به مشترکین هستند.

این مقام مسئول تأکید کرد: نتایج آزمون های انجام شده در آزمایشگاه های شرکت آب و فاضلاب و آزمون های شرکت های بالادستی و ناظر حاکی از مطلوبیت و استاندارد بودن آب در شهر تهران است.

وی با بیان اینکه کیفیت آب مناطق مختلف به دلیل منابع مختلف تأمین یکسان نیست افزود: کیفیت ها باید استاندارد باشند و همه آب ها از شرایط یکشان تبعیت کنند که در حال حاضر ما پایداری کیفیت را برای شهر تهران دارا هستیم.

در ادامه "صبح و گفتگو"، کرمی نژاد معاون نظارت بر بهره برداری آب استان تهران گفت: وظیفه شرکت آب و فاضلاب تأمین و توزیع آب شرب بهداشتی و جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب است.

وی با بیان اینکه آب شهر و استان تهران از منابع سطحی و زیرزمینی تأمین می شود افزود: 72 درصد آب از منابع سطحی و 27 درصد هم از منابع آب های زیرزمینی و چاه های شرب و زیرزمینی تأمین می شود.

کرمی نژاد همچنین یادآور شد: حدود یک میلیارد و 400 میلیون متر مکعب معادل 25 درصد مصرف کل کشور مربوط به مصرف تهران است.

معاون نظارت بر بهره برداری آب استان تهران مطرح کرد: مزه منابع آبی در اطراف تهران، کشور و دنیا به دلیل نوع املاح موجود در آب ها متفاوت است اما آبی قابل شرب است که املاح آن استاندارد باشد و در عین حال نیاز بدن را هم تأمین کند.

کرمی نژاد با بیان اینکه استانداردهای آب در تهران کاملاً رعایت می شود گفت: آب سطحی تهران نمونه و در کل کشور و حتی نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا نیز کم نظیر است و آب های زیرزمینی تهران نیز در حد استاندارد است و شرایط کیفی کاملا رعایت می شود.

این مقام مسئول با اشاره به وجود 49 آزمایشگاه و 220 نفر پایش کننده آب تهران در روز ابراز داشت: این آب ها لحظه ای پایش می شوند و اگر یک لکه نفتی کیلومترهای قبل از آبگیرها حرکت کند آژیر قرمز به صدا در می آید.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو