صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

مسعود ثقفی در خصوص تعطیلی مدارس در روز پس از انتخابات گفت: بعد از ظهر روز انتخابات تصمیم قطعی و نهایی را برای تعطیلی مدارس با توجه به میزان حضور مردم اتخاذ خواهیم کرد.

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع کارکرد و ساعت کاری مدارس بعد از انتخابات و آغاز شمارش و در تماس تلفنی با مسعود ثقفی سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران به روی آنتن رفت.

مسعود ثقفی با اشاره به شرایط لازم برای تعطیلی مدارس در روز پس از انتخابات گفت: روال کار معمولا به این شکل است مدارسی که در آن ها حوزه اخذ رای است ممکن است در روز بعد از انتخابات به دلیل تعداد زیاد آراء تعطیل شوند اما تا روز انتخابات به صورت قطعی نمی شود در این زمینه اظهار نظر کرد.

وی تصریح کرد: باید روز انتخابات فرا برسد، ببینیم میزان مشارکت در مدارسی که حوزه اخذ رای هستند چه میزان بوده و متناسب با آن مشارکت اگر ضرورتی پیش آمد مدارس را برای روز بعد از انتخابات تعطیل کنیم در غیر این صورت معمولا تعطیلی اتفاق نخواهد افتاد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه تعطیلی مدارس به میزان مشارکت مردم بستگی دارد، اظهار کرد: اگر میزان مشارکت زیاد باشد، شمارش آراء زمان بر خواهد شد و با توجه به اینکه تعداد رای دهندگان زیاد است کار به شب انتخابات ختم نخواهد شد و لازم است تا یک روز مدارس تعطیل شوند.

وی تاکید کرد: همچنان می گوییم که تعطیلی مدارس بر میزان مشارکت است و هنوز به طور قطع مشخص نیست.

ثقفی در خصوص اینکه چه نوع مدارسی حوزه اخذ رای هستند نیز گفت: مدارسی که به عنوان شعب اخذ رای در نظر گرفته شده مدارس دولتی هستند. همه حوزه ها از مدت ها قبل با هماهنگی فرمانداری تهران مشخص شده اند و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی اظهار کرد: کسانی که در یک حوزه رای مسئول صندوق و کارگزار آن حوزه هستند، در آن مدرسه ممکن است کار نکنند و در مدرسه دیگری کار کنند یعنی هر دو مدرسه درگیر این موضوع هستند. بنای ما بر این است که اگر این اتفاق بیفتد کل مدارس را تعطیل کنیم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در خاتمه گفت: بعد از ظهر روز انتخابات تصمیم قطعی و نهایی را برای تعطیلی مدارس با توجه به میزان حضور مردم اتخاذ خواهیم کرد.

مرتبط با این خبر

  • مجلس در تراز انقلاب باید بدرستی برای نظام ریل گذاری کند

  • انتخابات در نظام جمهوری اسلامی بر پایه مردم سالاری دینی است

  • رئیس جمهور سوگند خورد خود را وقف ترویج اخلاق(!) و دین(!) در جامعه کند

  • دولت هنوز لایحه جامع انتخابات را به مجلس ارائه نکرده است

  • همگرایی ملی و توانمندی احزاب از مزایای استانی شدن انتخابات

  • کاهش 50 درصدی مشارکت مردم با استانی شدن انتخابات مجلس

  • استانی شدن انتخابات؛ گامی برای جلوگیری از تبلیغات ناپسند نمایندگان

  • استانی شدن انتخابات، تعداد کاندیدها را کاهش می‌دهد

  • رای دادن به لیست بهتر از طرح استانی شدن انتخابات است +صوت

  • استانی شدن انتخابات مجلس باعث افزایش مشارکت مردم و پاسخگو کردن احزاب در کشور می شود