صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

محمد حسین‌خانی در خصوص کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» گفت: در ابتدا محوریت این کتاب دوران کودکی سردار بود. اما با شهادت سردار سلیمانی محور کار را تغییر دادیم و به سمت زندگی نامه ایشان رفتیم که به زودی رونمایی خواهد شد.

برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت‌وگو با محمد حسین‌خانی دوست، همرزم و همشهری سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و نویسنده کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» به صورت تلفنی گفتگو کرد.

محمد حسین خانی در آغاز با اشاره به کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» گفت: از چند سال قبل در حوزه شهدای کرمان قلم می زدم و کتاب های متعددی را در این حوزه نوشته ام. با توجه به اینکه سردار سلیمانی فرمانده لشکر 41 ثارالله در دوران دفاع مقدس و به عنوان بزرگ استان کرمان در بحث رزم و ادبیات پایداری مطرح بودند در خصوص این کتاب ها معمولا با ایشان هماهنگی داشتم و می توان گفت ناظر اصلی این کتاب ها سردار سلیمانی بودند.

وی افزود: ایشان بعد از خواندن کتاب ها نظرات خود را به ما می دادند که در چه حوزه ای و در کجا ضعف داریم و در کجا مطالبی را اضافه کنیم و یا احیانا کم شود. این ارتباط ادامه داشت که در ایام تاسوعای حسینی ایشان را دیدم و چند کتاب خدمتشان هدیه کردم و قرار گذاشتیم در تهران همدیگر را ببینیم. در آخرین ملاقاتی که در تهران با ایشان داشتم قرار شد بازی های کودکی منطقه خودمان را در قالب داستان کودکی یک قهرمان ارائه کنم. محوریت این کتاب دوران کودکی سردار بود.

نویسنده کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» اظهار کرد: با شهادت سردار سلیمانی محور کار را تغییر دادیم و به سمت زندگی نامه ایشان رفتیم و سیر مراحل زندگی ایشان از تولد تا شهادت و 40 سال زندگی جهادی سردار رشید اسلام را در قالب یک کتاب داستان کودک با تصویرگری آرزو آقابابائیان عرضه می کنیم که به زودی رونمایی خواهد شد.

حسین‌خانی در رابطه با مستندات این کتاب گفت: از دوران کودکی تاکنون سردار به عنوان اسطوره ام بودند و یادم نمی روم که سردار سلیمانی در جایی سخنرانی کرده باشد و من به نحوی سخنرانی ایشان را گوش نکرده باشم. برای کسی که می خواهد برای اسطوره اش کتاب بنویسد تمام مراحل ایشان را به خوبی می شناسد.

همرزم سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: بنده هم محلی سردار هستم و آداب و رسوم آنجا را می شناسم و در دوران دفاع مقدس نیز همرزم ایشان بودم و در ماموریت های مختلف همراه ایشان بودم. برای نوشتن یک کتاب کودک که قهرمان را به فرزندان ما معرفی می کند استناداتم کافی است ضمن اینکه با خود سردار هم در تماس بودیم.

مرتبط با این خبر

  • تا اطلاع ثانوی نمایشگاه بین المللی کتاب در مصلای تهران برگزار می شود

  • جای خالی آژانس های تبلیغاتی کتاب در ایران

  • آثار ترجمه؛ رکورد دار فروش کتاب در طرح تابستانه

  • آمار کتابخوانی در کشور مشکوک است + صوت

  • نیازمند کتابفروشی های بزرگ برای عرضه کتاب هستیم

  • درصد بالایی از کتاب های ترجمه در ایران اصالت ندارند

  • نقش مشارکت مردمی در افزایش جذابیت کتابخانه های عمومی

  • گذری بر فضای سیاسی و ملتهب ایران در دهه 40

  • ممیزی های کتاب ریشه در معیارهای اجتماعی دارد

  • والدین از خرید انیمیشن های خشن برای کودکان خودداری کنند