صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

به مناسبت روز جهانی كلیه توصیه شد؛ سلامت کلیه های خود را در طول سال بررسی کنید

رئیس اداره بیماری های خاص وزارت بهداشت ضمن توصیه به انجام آزمایشات مربوط به سلامت کلیه ها در طول سال تأکید کرد: کنترل فشار خون و دیابت تا حدودی زیادی از آسیب کلیه هاپیشگیری خواهد کرد.

1398/12/17
|
10:45

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع روز جهانی کلیه و در ارتباط تلفنی با دکتر محمد عقیقی رئیس اداره بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

عقیقی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: امروزه رشد روز افزون بیماری نارسایی کلیوی توجه بسیاری از اندیشمندان و کارشناسان نظام های سلامت در دنیا را به خود جلب کرده است.

وی در ادامه افزود: بیماری های کلیوی در اثر ابتلا به بیماری های غیرواگیر مانند دیابت و فشار خون ایجاد می شود و بیماران در صورت ابتلا به نارسایی کلیوی برای ادامه حیات باید یکی از روش های جایگزین را انتخاب کنند.

رئیس اداره بیماری های خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن توصیه به انجام آزمایشات مربوط به سلامت کلیه ها در طول سال تأکید کرد: همه مردم و به ویژه افراد در سنین میانسالی باید توجه ویژه ای به سلامت کلیه های خود داشته باشند چراکه اگر فشار خون و دیابت را کنترل کنند تا حدودی زیادی از آسیب دیدن کلیه های خود پیشگیری خواهند کرد.

عقیقی با اشاره به اجرای برنامه های وزارت بهداشت برای مراقبت از بیماری های کلیوی در سطح کشور گفت: ما در همین راستا کمپین های فشار خون و دیابت را در سراسر کشور راه اندازی و وضعیت فشار خون و دیابت مردم را سنجش می کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو