صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

در " صبح و گفتگو " عنوان شد؛ لغو محدودیت مسافرت به استانهای شمالی/ محدودیت شدید استان گلستان در ارائه خدمات درمانی

سردار حسینی گفت: بحث بر سر این بود که حتی ترددهای درون استانی نیز در شمال کشور محدود شود اما هم اکنون این محدودیت ها لغو شده است.

1398/12/19
|
12:30

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع اخبار منتشر شده درخصوص لغو محدودیت تردد و سفر به برخی استانها در ارتباط تلفنی با سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهور ناجا، دکتر هادی حق شناس استاندار استان گلستان و دکتر مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی، عضو هیئت علمی دانشگاه و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا از شبکه رادیویی گفت و گو پخش شد.

سردار حسینی در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: پنجشنبه هفته قبل به ما اعلام شد که برابر با تصمیمات استانی، مبادی ورودی استان های گیلان و مازندران کنترل می شود و حتی بحث بر سر این بود که ترددهای درون استانی نیز محدود شود اما هم اکنون این محدودیت ها لغو شده است.

وی افزود: ستاد مرکزی مقابله با کرونا باید در این مورد پاسخ دهد زیرا پلیس راه متولی ترددهای جاده ای و ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و برخورد با هر مسئله ای است که ایمنی جاده ای را خدشه دار کند.

رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد: در حال حاضر کلیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد به شکل عادی انجام می شود اما در این روزها نسبت به زمان مشابه سال قبل ما شاهد کاهش ترددهای جاده ای نیز هستیم.

همچنین در ادامه "صبح و گفتگو"، استاندار گلستان بیان کرد: اگر درباره هر یک از استانهای کشور به شکل جزیره ای تصمیم گیری شود نظم و انضباط کشور دچار مشکل خواهد شد.

حق شناس گفت: واقعیت این است که شاید ممنوعیت به معنای واقعی مشکلات را حل نکند اما محدودیت ها می تواند بخشی از مسائل و مشکلات را حل کند، به عنوان مثال مسافران نیازمند خدمات مختلف از جمله خدمات درمانی هستند اما بیمارستان های گلستان در ارائه خدمات درمانی دچار محدودیت شدید هستند لذا خود مردم باید این تصمیم را بگیرند و رعایت کنند.

در پایان برنامه "صبح و گفتگو" ، مردانی اظهار کرد: تصمیم گیری درباره لغو محدودیت های تردد و سفر به استان های شمالی با مقامات اجرایی است و ما قدرت اجرایی در کمیته نداریم.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: ما از همان روز اول در کمیته علمی بحث خودداری از شرکت در تجمعات و مسافرت های نوروزی و دورهمی ها را مطرح می کنیم و هنوز هم بر این موضوعات تاکید می کنیم اما دستورالعملها و اجرایی کردن آن ها بر عهده مقامات اجرایی است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو