صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

پروفسور كرمی پاسخ داد: چگونه استرس و اضطراب ناشی از کرونا را کنترل کنیم؟

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت:ورزش کردن به صورت مستمر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و موجب سلامت جسم و سلامتی روح و روان انسان می شود.

1398/12/20
|
12:14

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع راه های کنترل شیوع کرونا در ارتباط تلفنی با پروفسور علی کرمی استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، موسس بنیاد ملی سبک زندگی سالم، متخصص بایوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

پروفسور کرمی ضمن مصاحبه با رادیو گفت و گو، سلامت انسان را در حوزه سلامت جسمی، روحی، روانی و سلامت اجتماعی تعریف کرد و گفت: تمام دنیا متوجه شده که یک زندگی خوب و موفق تنها از راه انتخاب سبک زندگی سالم حاصل می شود.

وی با اشاره به مولفه های اصلی سبک زندگی سالم بیان کرد: اولین مورد تغذیه سالم است اما با گذشت 200 سال از انقلاب صنعتی، غذا و کشاورزی دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. اسلام و قرآن و احادیث به شدت تاکید می کنند که مراقب غذایی که می خوریم باشیم و هر غذایی را مصرف نکنیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) تحرک و ورزش مستمر را به عنوان مولفه دوم در سبک زندگی سالم برشمرد و گفت: ورزش کردن به صورت مستمر سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و موجب سلامت جسم و سلامتی روح و روان انسان می شود.

پروفسور کرمی با اشاره به اینکه جامعه به شدت از ویروس کرونا در استرس و اضطراب به سر می برد به مردم توصیه کرد: مردم بدانند که اضطراب و استرس موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو