صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

دکتر محمد حاتمی پذیرش شرایط کنونی را اولین راهکار برای کاهش استرس دانست و افزود: ما برای عبور از این مرحله، ابتدا باید شرایط را به عنوان یک واقعیت بپذیریم.

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع راهکارهای رفع کسالت در آستانه بهار به ویژه در وضعیت شیوع کرونا در ارتباط تلفنی با دکتر محمد حاتمی رئیس نظام روانشناسی کشور از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

حاتمی در برنامه "صبح و گفتگو" بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا کسی نباید از خانه خارج شود زیرا بیرون رفتن از خانه مساوی با انتقال بیماری به خانواده است اما ارزیابی ها حاکی از وجود استرس و اضطراب و کسالت و سردرگمی در بین مردم است.

وی پذیرش شرایط فعلی را اولین راهکار برای کاهش استرس دانست و افزود: ما برای عبور از این وضعیت، ابتدا باید شرایط فعلی را به عنوان یک واقعیت بپذیریم و با آن مقابله کنیم به بیانی دیگر، مردم باید ذهن آگاه و هوشیار باشند و ابعاد موضوع را بدانند تا دچار سردرگمی و استرس و افسردگی نشوند.

رئیس نظام روانشناسی کشور ادامه داد: ما در شرایط کنونی باید سبک زندگی جدید و متفاوتی را برای خانواده خود انتخاب کنیم تا تمام وقت ما را پوشش دهد. می توان بخشی از کارهای خود را به صورت دورکاری انجام داد و همچنین خود را به مطالعه کتاب های مورد علاقه و نوشتن خاطرات مشغول کرد.

حاتمی با اشاره به نقش تقویت روحیه معنوی در خانواده ها گفت: ما باید به خدا توکل کنیم و امیدوار باشیم، انسان های باهوش کسانی اند که شرایط خاص را به فرصت تبدیل می کنند و پیروزی هایی را برای خود می آفرینند و خود را با وضعیت جدید سازگار می کنند.

وی در ادامه اظهارات خود بیان کرد: ما در شرایط خاص باید وضعیتمان را تغییر دهیم مثلا مردی که نان آور خانواده است الان امکان بیرون رفتن او از خانه گرفته شده اما این افراد می توانند از طریق دورکاری هم کارشان را انجام دهند و یا از طریق کمک گرفتن و برقراری ارتباط با دیگران زندگی یک ماه خانواده خود را تامین کنند البته دولت هم بسته هایی را برای نیازمندان تدارک دیده است.

رئیس نظام روانشناسی کشور با بیان اینکه تغییر سبک زندگی با در نظر گرفتن همه نیازها، باید متناسب با شرایط و تفاوت زندگی صورت گیرد متذکر شد: ما با امید به آینده و تقویت روحیه معنوی می توانیم زندگی مان را در شرایط کنونی، کیفی سازی کنیم و سبک زندگی جدیدی را برگزینیم.

مرتبط با این خبر

  • هر شرکتی مجاز به مشاوره، طراحی و پیاده سازی برای مراکز حیاتی و حساس نیست

  • آنتی ویروس داخلی پادویش توانایی تشخیص و مقابله با بدافزار باجگیر را دارد

  • ویروس آنفولانزا دائما در حال تغییر است

  • فروش نفت ایران به چین کاهش یافت

  • تعطیلی خطوط تولیدی و توریسم داخلی در چین

  • ویروس کرونا تا چند ساعت زنده می ماند؟

  • چین نوسانات اقتصادی کرونا را پشت سر می گذارد

  • آزمایش 9 مورد مشکوک به ویروس کرونا در ایران منفی است

  • برای پیشگیری از ویروس کرونا چه بخوریم؟

  • آنفولانزا از کرونا خطرناک‌تر است