صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

پروفسور كرمی: تأثیر دعا و نیایش بر تقویت سیستم ایمنی امری ثابت شده است

استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) ضمن توصیه به خواب کافی و صحیح در شبانه روز گفت: نیایش، دعا و ذکر بر کاهش اضطراب، سلامت روح و روان و تقویت سیستم ایمنی تاثیرگذار است.

1399/01/19
|
15:18

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع سبک زندگی سالم و در ارتباط تلفنی با پروفسور علی کرمی موسس بنیاد ملی سبک زندگی سالم و استاد دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیه الله (عج) از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

پروفسور کرمی در برنامه "صبح و گفتگو" با اشاره به نقش موثر سبک زندگی در شناخت شخصیت افراد و مواجهه با پدیده های بیرونی گفت: ما در شرایطی قرار داریم که بیماری کرونا در سطح گسترده ای در دنیا پخش شده اما همین شرایط بهترین فرصت برای بررسی و اصلاح سبک زندگی است.

وی در رابطه با چگونگی تغییر سبک زندگی امروزی به سبک زندگی سالم و ایمن بیان کرد: در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که دیدمان نسبت به این بیماری از روی ترس و اضطراب است یا به قدری شناخت پیدا کردیم که همه نکات بهداشتی را رعایت و تغذیه را اصلاح کنیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیه الله (عج) با بیان اینکه سیستم ایمنی انسان رابطه مستقیمی با تغذیه دارد گفت: هر اندازه که تغذیه ما سالم تر سیستم ایمنی هم قوی تر است لذا مصرف مواد غذایی سالم، سنتی، ارگانیک، غیرتراریخته و غیرآلوده به سموم شیمیایی توصیه می شود.

پروفسور کرمی کنترل استرس و اضطراب و ورزش و تحرک را نیز در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر خواند و افزود: هرچه اضطراب بیشتر شود احتمال بیمار شدن افراد هم بالاتر می رود، لذا توصیه می شود مردم در خانه ورزش کنند چراکه به کاهش اضطراب کمک زیادی خواهد کرد.

وی ضمن توصیه به خواب کافی و صحیح در شبانه روز اضافه کرد: نیایش، دعا و ذکر باعث آرامش قلبی می شود و صددرصد در کاهش اضطراب ها، سلامت روح و روان و تقویت سیستم ایمنی اثر دارد.

پروفسور کرمی در پایان متذکر شد: این ویروس در اکثر موارد، افراد با سیستم ایمنی ضعیف را انتخاب می کند؛ کسانی که یا بیماری زمینه ای دارند یا دارای مشکل سیستم ایمنی هستند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو