صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس كانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی تشریح كرد: جزئیات درخواست بازنشستگان تأمین اجتماعی از رئیس جمهور

علی اصغر بیات در مصاحبه با رادیو گفت و گو، جزئیات درخواست بازنشستگان تأمین اجتماعی از رئیس جمهور را تشریح کرد.

1399/01/31
|
13:00
|

برنامه "صبح و گفتگو" با موضوع درخواست بازنشستگان تأمین اجتماعی از رئیس جمهور و در ارتباط تلفنی با مهندس علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی کشور از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

بیات در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: ما در ابتدا نامه هایی به وزیر کار، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، رئیس برنامه و بودجه، نمایندگان مجلس و مقام معظم رهبری نوشتیم و بعد هم نامه ای را به خدمت دکتر روحانی ارسال کردیم.

وی درخواست بازنشستگان از رئیس جمهور را کاملاً قانونی خواند و گفت: طبق بند "ب" ماده 12 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، سازمان تأمین اجتماعی موظف به متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در طول اجرای قانون برنامه ششم توسعه است که سازمان این کار را منوط به تأمین اعتبار و پرداخت بدهی دولت کرده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به بدهی 250 هزار میلیاد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: مجلس در بودجه سنواتی مصوب کرده که 50 هزار میلیارد تومان از این بدهی را پرداخت کند و 30 درصد این مبلغ را هم به همسان سازی اختصاص دهد.

بیات با اظهار اینکه دولت افزایش حقوق قابل توجهی را برای بازنشستگان کشوری و لشکری لحاظ کرده و 10 هزار میلیارد تومان نیز برای همسان سازی حقوق چند صندوق زیرمجموعه خود اختصاص داده است افزود: بازنشستگان به این موضوع معترض شدند کمااینکه طبق گفته مجلس هم هیچ بازنشسته ای نباید کمتر از 2 میلیون و 800 هزار تومان حقوق دریافت کند.

وی در توضیح بیشتر یادآور شد: مطابق مواد 41 قانون کار و 111 قانون تأمین اجتماعی، حداقل مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی نباید از حداقل دستمزد کارگران مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، این درحالیست که بانک مرکزی تورم را 41 درصد اعلام کرده و نهایتا با افزایش 21 درصدی حقوق بازنشستگان، کل دریافتی حداقل بگیران ما به 2 میلیون و 130 هزار تومان می رسد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار داشت: ما از رئیس جمهور درخواست و خواهش کردیم حالا که دکتر نوبخت اعلام آمادگی کرده بخشی از بدهی سازمان را در قالب سهام شرکتها و اسناد خزانه موافقت پرداخت کند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو