صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سردار یزدی: آغاز مرحله دوم رزمایش همدلی مومنانه در تهران

فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) گفت: از امروز مرحله دوم رزمایش همدلی مومنانه در تهران با نقش آفرینی مردم آغاز می شود.

1399/02/20
|
12:00
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو گفت وگو، سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در برنامه صبح و گفت و گو با اشاره به اینکه بعد از پیام مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان در خصوص ضرورت برپایی یک رزمایش مومنانه در کشور همه دستگاه ها و نهادی مختلف همچون سپاه پاسداران، بنیان مستضعفان، بسیج، اداره اوقاف و.... به میدان عمل آمدند، گفت: تا کنون موفق شدیم 200 هزار سبد کالا توزیع کنیم که این مربوط به مرحله اول است.

وی ادامه داد: در مرحله دوم که از امروز – 20 اردیبهشت، مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان- آغاز می شود و به مدت سه روز هم ادامه خواهد داشت، قرار است در چهار نقطه تهران شامل حسینیه فاطمه الزهرای سپاه محمد رسوال الله تهران ، مسجد امام سجاد (ع) در فلکه دوم صادقیه، مهدیه امام حسن (ع) در خیابان آزادی و ضلع جنوبی مصلی در منطقه 7 تهران جمع آوری، آماده سازی و شروع به توزیع کمک ها انجام شود.

سردار یزدی افزود: در این مرحله 100 هزار سبد معیشتی کالا توزیع خواهد شد، که امروز روز اول خواهد بود. در روز دوم در 23 نقطه و 19 ناحیه و 4 اداره و قشر دولتی این برنامه ها ادامه خواهد داشت و در روز سوم هم در 50 مسجد محوری برنامه ها ادامه خواهد داشت. در مجموع هم در 313 ایستگاه جمع آوری از ساعت 15 الی 22 آماده جمع آوری کمک های مردمی و بسته بندی و توزیع هستیم.

وی تأکید کرد: در این مرحله میخواهیم به صورت تکمیلی اقدامات مرحله قبلی را دنبال و اطمینان پیدا کنیم که هیچ کس از قلم نیفتاده. با ایجاد بانک اطلاعاتی که در سپاه صورت گرفت قصد داریم تمام کسانی که مشمول این کمک ها بودند را از کمک ها بهره مند کنیم. از مردم هم خواهش می کنیم اگر کسی را می شناسند که می توانند مشمول این کمک ها شوند از طریق پایگاه های بسیج و مساجد معرفی کنند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: همزمان با این سبد کالا 1000 سبد جهیزیه را در هزار مسجد تهران در حال آماده سازی هستیم که این جهیزیه ها امیدواریم تا پایان ماه مبارک رمضان به 5 هزار جهیزیه برسد. به دنبال این هستیم که مساله درمان افراد با شرایط خاص را هم کمک کنیم. کم کم قصد داریم برای اشتغال کسانی هم که در موضوع کرونا دچار مشکل شدند را کمک کنیم.

یزدی با تشکر از نهادهای مختلف دست اندرکار برپایی رزمایش همدلی مومنانه از جمله شهرداری تهران، بنیاد مستضعفان، اوقاف، هیات های رزمندگان و .... گفت: در این رزمایش افرادی از اقلیت های مذهبی از جمله زرتشتیان، کلیمیان و ارامنه تهران هم مشمول دریافت کمک ها شدند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ تصریح کرد: برگزاری رزمایش همدلی مومنانه در کل کشور صورت گرفته است و سپاه محمد رسول الله(ص) در شهر تهران متولی برپایی آن بوده و در کل استان تهران هم سپاه سید الشهدا(ع) این وظیفه را برعهده دارد. البته سبدهای معیشتی که به خانواده ها داده می شود فاقد هیچ نشانی از نهادها و ارگان هاست و تنها در آن عبارت « کمک های مردمی در اردوگاه رهبری» درج شده است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو