صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سردار جوانی: افکارعمومی حامیان اسرائیل را محاکمه خواهندکرد

معاون سیاسی سپاه گفت: حامیان رژیم صهیونیستی خاصه انگلیس و امریکا و حتی دول مرتجع نزد افکارعمومی درحال محاکمه شدن هستند و روزی تشت رسوایی آن ها به صدا درخواهد آمد.

1399/03/03
|
08:25

به گزارش میز "مقاومت" پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ سردار یداله جوانی اظهار کرد: امروز گفتمان "رهایی قدس" به حرکتی جهانی تبدیل شده و از "بحر تا نهر" یک واقعیت پیش روی همگان است.
امروز فلسطینیان به این جمع بندی رسیده اند که بایستی ضربه پذیری رژیم صهیونیستی را روز افزون نمایند. وضعیت کنونی جبهه مقاومت از هر جهت با 2 دهه گذشته متفاوت و انتهای این روند، آزادسازی "قدس شریف" است.
سردار جوانی در برنامه "صبح و گفتگو" با اشاره به اینکه در طرف مقابل ضعف و اضمحلال مشهود است، افزود: سخنان روز گذشته رهبری به زبان های مختلف توسط شبکه های گوناگون پخش شد و نکته مهم، منطق این بیانات و مقایسه رژیم صهیونیستی با ویرس کرونا بود.
اضمحلال رژیم صهیونیستی بازتاب قابل توجهی در رسانه های دیگر پیدا کرد و از دیگر نکات قابل توجه این بود که فلسطین نباید به مسیر گذشته باز گردد. منطق رهبری مبنی بر چگونگی پیدایی و اهداف پشت صحنه رژیم صهیونیستی و قلدری و کشتار این رژیم است که موجب حفظ صهیونیسم شده و اشاره به این مهم، از دیگر نکات مورد نظر رهبری بود.

*محاکمه حامیان اسرائیل
به گفته سردار جوانی امروز حامیان رژیم صهیونیستی خاصه انگلیس و امریکا و حتی دول مرتجع نزد افکار عمومی در حال محاکمه شدن هستند و روزی تشت رسوایی آن ها به صدا درخواهد آمد.
امروز رهبران فلسطینی و گروه ها و جریان های مختلف به فرمایشات رهبری بعنوان سخنان فرمانده ی میدانِ "رها سازی قدس" می نگرند و این سخنان از این منظر در دیگر رسانه ها بازتاب پیدا می کند.

*غده سرطانی نباید تکثیر شود
معاون سیاسی سپاه در پاسخ به این پرسش که باور "آزادسازی قدس" چگونه باید در میان گروه های جهادی بروز و ظهور یابد، گفت: رهبری فرمودند ویروس کرونا واقعیت امروز جهان است اما چون ایجاد خسارت می کند، یک اجماع جهانی در راستای نابودسازی آن ایجاد شده؛ از اینرو رژیم صهیونیستی یک "غده سرطانی" است و تا زمانیکه تکثیر یابد، خسارت ها فزونی پیدا می کند.
زمانی گروه های فلسطینی مشتت بودند؛ ولی امروز همگرا شده اند. روز گذشته رهبری فرمودند نگاه این گروه ها انسانی است. دیروز مبارزه ای محدود می کردند و امروز دارای پشتوانه هستند؛ بنابراین شاهدیم که دول معامله گر عربی دیگر پشت سر فلسطین صف نبسته اند. امروز جبهه ای قدرتمند پشت سر فلسطین شکل گرفته و این باور را ایجاد کرده که اسرائیل و رژیم صهیونیستی نابود شدنی هستند و این مهم در سخنان رهبران جهاد اسلامی و گروه های مختلف فلسطینی مشخص است.
این گروه ها باور دارند آزادسازی قدس حتمی است؛ چنان چه سخنان شهید فتحی شقاقی نشان می دهد: "هیچ چیز به اندازه انقلاب امام خمینی (ره) بر ملت فلسطین تاثیر نگذاشت و ما دریافتیم قادر به معجزه –آزادی قدس شریف- هستیم" و جنگ های مقاومت علیه اسرائیل، نشان داد که این رژیم قابل شکست است.

*موازنه به نفع مقاومت است
به گفته سردار جوانی رژیم صهیونیستی که پیشتر با تجهیزات کمتر بلندی های جولان را اشغال کرد، امروز در مقابل حزب اله لبنان کوتاه آمده است و این مسائل باور "آزادی قدس" را تقویت می کند؛ لذا پیروزی های متعدد در جبهه مقاومت، موازنه را به نفع مقاومت تغییر می دهد.
وی افزود: امروز امریکا دیگر بعنوان کشوری که در جنگ جهانی دوم حضور داشت، رخ نمی نماید چراکه منطقه روندی تحولی یافته و در سال های آینده متعلق به ملت های منطقه خواهد بود که حامی سرسخت ملت مظلوم فلسطین هستند.
انتهای پیام/

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو