صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

کرونا تهدیدی برای کشور؛ سپاه متعهد به دفاع زیستی

معاون دفاع زیستی سپاه گفت: کرونا تهدیدی برای کشور است و سپاه به مقابله با آن می پردازد.

1399/03/27
|
10:30
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، سردار احمد عبدالهی معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برنامه صبح و گفت و گو با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) درباره نقش آفرینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در شرایط شیوع کرونا و به طورخاص نقش آفرینی در بخش دفاع زیستی سپاه گفت: سپاه پاسداران براساس رسالتی که مبنی بر حفظ و حراست از انقلاب اسلامی است و برعهده اش قرار دارد با هر عاملی که برای انقلاب اسلامی ایران تهدید کننده باشد به مقابله بر می خیزد. براین اساس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد تهدیدهای مختلف اعم از نظامی، بیولوژیک و... ورود پیدا می کند.

وی افزود: موضوع شیوع کرونا هم یک تهدید برای کشور به حساب می آمد که از همان ابتدا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به آن ورود پیدا کرد. در حال حاضر هم خدمات سپاه در این بخش استمرار دارد، مراکز درمانی سپاه همچنان مشغول خدمت رسانی به مردم است. در استان های قرمز کشور همچون کردستان، خوزستان و.... هم بنا بر نیازی که دانشگاه های علوم پزشکی آن استان ها اعلام کنند و یا بر اساس اعلام وزارت بهداشت سپاه حضور خواهد داشت.

معاون سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه به نمونه ای از حضور سپاه در شرایط کرونا طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: دو روز قبل در استان کرمانشاه یک دستگاه سی. تی. اسکن سیار (portable) –به معنای نرم افزار قابل حمل- ارسال کردیم و همچنان هم به خدمت رسانی به مردم که رسالت اصلی مان هست در خدمت شان خواهیم بود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو