صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

حباب سکه کوچک شد + (آخرین قیمت ها)

نائب رئیس اتحادیه طلاو وجواهر باتأکید براینکه سکه حباب کمی دارد باتوجه به عرضه وتقاضای متعادل آن، میزان این حباب را 200هزار تومان تخمین زد.

1399/04/03
|
10:00

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، محمد کشتی آرای نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در برنامه صبح گفت و گو درباره اختلاف قیمت 500 هزار تومانی بین قیمت خرید و فروش سکه در صرافی ها با بیان اینکه چنین موضوعی مورد تأیید نیست اما واقعیت دارد، گفت: اختلاف قیمت منطقی خرید و فروش سکه بین 10 تا 100 هزار تومان است که پیشتر وجود داشت. این اختلاف قیمت بسته به شرایط مختلف بازار است.

وی افزود: اینکه صرافی ها با اختلاف بیشتری سکه را خرید و فروش می کنند به علت نوسانات و حاشیه ریسکی است که برای آنها وجود دارد.

کشتی آرای با بیان اینکه حباب سکه خیلی کم است، گفت: الان سکه نزدیک به 200 هزار تومان حباب دارد دلیل هم این است که با وجود متقاضیان خرید سکه افراد زیادی هم برای فروش آن به بازار می آیند و این موجب شده است تا عرضه و تقاضا در حالت تعادل قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اتفاقاتی که در بازار طلا و سکه رخ می دهد بسیار سریع است و برای خودمان هم قابل تصور نیست از تغییر قیمت اونس طلا در روز- دوشنبه 2 تیر- ابراز شگفتی کرد.

در بخش دیگری کشتی آرای قیمت بعضی از انواع مسکوکات و طلا را به این شرح عنوان کرد:

سکه طرح قدیم: 8 میلیون و 150هزار تومان
سکه طرح جدید: 8 میلیون و 380 هزار تومان
نیم سکه: 4 میلیون و 200 هزار تومان
ربع سکه: 2 میلیون و 150 هزار تومان
سکه یک گرمی: 1 میلیون و 170 هزار تومان
هر گرم طلا هم با توجه به قیمت اونس جهانی آن بین 830 تا 850 هزار تومان

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو