صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

کرونا می‌کشد؛ اگر رعایت نکات بهداشتی را نکنیم!

مسئول اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت با بیان اینکه راهبردهای مقابله با کرونا به رفتارهای مردم بستگی دارد، رعایت نکردن نکات بهداشتی را در این خصوص ضروری دانست.

1399/04/11
|
12:08

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، حسین عرفانی مسئول ادراه مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در برنامه صبح و گفت و گو با تأکید بر اینکه می‌بایست همه گیری کرونا را به عنوان یک واقعیت بپذیریم، گفت: این واقعیت است که باید دو تا سه سال با این پدیده شوم مبارزه کنیم و بنابراین بپذیریم در کنار زندگی‌مان پیشگیری را لحاظ کنیم.

وی افزود: تمام راهبردهای مقابله با بیماری کرونا به رفتارهای مردم بستگی دارد.

عرفانی با تأکید بر اینکه نیاز است اقدامات قهری درباره رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم صورت بگیرد، خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش بیماری در روزهای اخیر در قالب فاصله گذاری پویا به ستادهای محلی اجازه داده شده است که محدودیت‌ها را برگردانند.

در بخش دیگری مسئول ادراه مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: مسائل بهداشتی بسیار ساده است و مردم با رعایت این موارد و همچنین با خودداری از سفرهای –غیرضروری- می‌توانند از گسترش بیماری جلوگیری کنند و اگر این نکات رعایت شود می‌توان با بیماری مقابله کرد.

وی افزود: اگر موارد بهداشتی از سوی مردم رعایت نشود شاهد فوت افراد مبتلا به کرونا خواهیم بود.

عرفانی با بیان اینکه با تمهیداتی که در بخش درمان وزرات بهداشت انجام شده است هنوز ظرفیت پذیرش بیماران کرونایی وجود دارد، گفت: طی 4 تا 5 ماه گذشته کادر درمان خسته شده‌اند. همچنین با افزایش بیماران کرونا ظرفیت سرویس دهی به سایر بیماران اشغال شده است.

مسئول اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در پایان تأکید کرد: به ضرر مردم است که نکات بهداشتی مرتبط با کرونا را رعایت نکنند.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو