صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

دفاع مقدس، ملت ایران را مقابل توطئه‌ها واکسینه می‌کند

رئیس حفظ آثارونشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش بااشاره به تلاش مخرب دشمن برای فراموشی دوران دفاع مقدس گفت: پاسداشت این ارزش‌ها ملت ایران را درمقابل توطئه ها واکسینه می‌کند.

1399/04/14
|
10:17

امیر محمدرضا فولادی در ارتباط تلفنی با برنامه "صبح‌وگفتگو" در رابطه با دلایل آغاز گرامیداشت دفاع مقدس زودتر از موعد مقرر اظهار کرد: امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس را پشت سر می‌گذاریم. قرار بود این مراسمات از ابتدای فروردین آغاز تا انتهای اسفند 99 ادامه یابد ولی بدلیل شیوع ویروس، برنامه ها از سوم خرداد آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه هفته‌های پیش رو بر اساس مناسبت‌های تقویمی نامگذاری شده، خاطرنشان کرد: هفته جاری با توجه به نامگذاری امروز بنام روز قلم، به نقش اهالی قلم در ادبیات پایداری می پردازد.

امیر فولادی این مناسبت‌ها را فرصتی مغتنم برای تبیین و تبلیغ سازمان‌ها و نهادهای فعال در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: کار بسیار انجام شده ولی نه به میزانی که باید صورت می گرفت!

وی با بیان این مطلب افزود: رهبری می‌فرمایند حادثه عاشورا که در نصف روز اتفاق افتاد، تاریخ را تغذیه فکری می کند؛ پس دفاع مقدس که هر روز آن بعنوان ایام الله مطرح بود، باید بیشتر تبیین و بررسی می شد.

امیر فولادی ادامه داد: ارتش در 8 سال دفاع مقدس سه میلیون ایثارگر، 211 هزار جانباز و 48هزار شهید تقدیم انقلاب کرد و پرداختن به نقش هر یک از رزمندگان ارتش، سپاه و بسیج کاری بزرگ را می‌طلبد.

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با دست خالی مقابل دنیا ایستاد و لذا این دوران نباید هیچگاه از یاد مردم برود و این تاریخ منحرف گردد.

امیر فولادی با اذعان به تلاش مخرب دشمنان ایران و انقلاب برای فراموش شدن ارزش های دفاع مقدس گفت: تا زمانی که این دوران را پاس بداریم و حماسه و ارزش‌های جنگ تحمیلی را از یاد نبریم، ملت ایران را در مقابل دشمن واکسینه کرده و هیچ زمانی آسیبی متوجه ایران نخواهدشد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو