صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

ظریف و همکارانش زیر ذره بین مجلس

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از عزم جدی این کمیسیون برای نظارت جدی بر عملکرد وزارت امور خارجه خبر داد.

1399/04/14
|
15:15

عباس مقتدایی با اشاره به اینکه هنوز شکل گیری کمیسیون ها در مجلس یازدهم تکمیل نشده است، اظهار کرد: در حال حاضر کمیته هایی که ذیل کمیسیون شکل می گیرند، ساماندهی و اعضا مشخص می شوند.

وی مهم ترین برنامه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را نظم بخشی به نهادهای زیر مجموعه و وزارتخانه های این دو حوزه دانست و افزود: نظام بدین معناست تعریف می شود که فعالیت های مدیریتی دارای نواقصی است.

مقتدایی ادامه داد: گزارش دقیقی نداریم که سفارتخانه های ایران در خارج کشور چه اقداماتی انجام می دهند. همچنین در ارتباط با سازمان های بین المللی شکل موثر و قوی ارتباط با ایران صورت نمی گیرد که از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این مهم پیگیری خواهد شد.

این نماینده مجلس از شکل گیری کمیته روابط خارجی در یکشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: سفرا ارتباط خوبی با مجموعه دولت داشتند والا اینکه علم داشته باشند [جای سوال است] البته برخی افراد نیز توانمند بوده و ضمن طی پله های حرفه ای بدین جا رسیده اند.

مقتدایی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه از نهادهای کلیدی است که ضرورتا باید گزارش دوره ای دهد اما کمیسیون امنیت ملی در ادوار گذشته ورود مناسبی به این حوزه نداشت.

وی گفت: کمیسیون قصد دارد به این حوزه ورود کرده و وزارت امور خارجه را از بعد نظارتی همراهی کند.

مقتدایی همچنین در پاسخ به سوال مجری برنامه که صرف وقت بسیار کمیسیون امنیت ملی در دوره قبل برای سوال از رئیس جمهور را مورد نقد قرار داد، اظهار کرد: این کار نیازمند صرف وقت بسیار و جز کارهای فردی نمایندگان است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو