صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

بی‌خطرسازی 25درصد پسماندهای بیمارستانی مورد تایید نیست

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهر تهران گفت: بیمارستانها تا 25درصد به روش شیمیایی بی خطرسازی را انجام می‌دهند که مورد تایید محیط زیست نیست.

1399/04/16
|
14:00

فاطمه برنا در ارتباط زنده تلفنی با برنامه "صبح ‌و گفتگو" رادیو گفت‌وگو در رابطه با مقوله پسماندهای بیمارستانی اظهار کرد: بیش از 160 واحد بیمارستانی در سطح تهران فعال است که بصورت مستمر توسط محیط زیست پایش می‌شود.

وی افزود: این واحدها به ارائه خوداظهاری ملزم هستند و حدود 60مورد اخطاریه دریافت کرده‌اند که به پسماندهای بیمارستانی باز می‌گردد.

برنا با بیان اینکه این پسماندها در شرایط اپیدمی ویروسی فزونی گرفته‌اند، افزود: قطعا پروتکل‌ها علاوه بر قوانین مدیریت پسماند و آئین نامه‌های اجرایی، باید رعایت شود و یکی از مواردی که در بازدیدها با آن درگیر بودیم، نحوه بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی بود.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرتهران ادامه داد: بیمارستان‌ها تا 25درصد به روش شیمیایی بی خطرسازی را انجام می‌دهند که مورد تایید محیط زیست نیست.

برنا افزود: وزارت بهداشت مشغله‌های بسیاری دارد ولی بایستی به کارگیری بخش خصوصی را در دستور کار داشته باشد و شرکت‌های ذی صلاح به حوزه پسماند ورود کنند.

وی خاطرنشان کرد: از نظر سازمان محیط زیست مشکلات بیمارستان‌ها بسیار کمتر از مراکز درمانی 7هزار گانه شهر تهران است.

برنا تصریح کرد: بیمارستان‌ها مجهز به دستگاه بی‌خطرساز هستند ولی مراکز درمانی خرد شهر تهران شرایط خوبی نداشته و پسماند آن به سازمان مدیریت پسماند انتقال داده می‌شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو