صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سازمان حمایت خبرداد: "اپراتورهای گران‌فروش" دادگاهی شدند

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از رسیدگی به پرونده تخلف افزایش قیمت بسته های اینترنتی اپراتور های تلفن همراه در دادگاه تعزیرات حکومتی خبر داد.

1399/05/08
|
10:15
|

سیدجواد احمدی در گفتگو با برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت‌وگو در رابطه با موضوع کم فروشی بسته های اینترنت اپراتور های تلفن همراه، اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشت که حمایت از مصرف کننده و تولید کننده لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

وی با بیان اینکه ما اگر منطقی از تولید کنندگان حمایت کنیم عین حمایت از مصرف کنندگان است، افزود: در حمایت از این دو قشر تولید کننده یک خدمتی را تولید می کند و عواملی دست به دست می دهد که قیمت تمام شده ای را تولید کننده متصور است؛ اگر براساس قوانین و ضوابط کالایی که قیمت مناسب داشته باشد هم مصرف کننده راضی بوده و هم چرخ تولید کننده می چرخد.

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: این موضوع در بحث اپراتور ها یک مقدار پیچیده تر است چرا که تنظیم کننده‌ی آن سازمان ارتباطات و تنظیم مقررات و کمیسیون تنظیم مقررات است که دستگاه های مختلف در آن عضو بوده و دبیر آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

احمدی درباره افزایش یک باره نرخ بسته های اینترنتی از سوی اپراتور های تلفن همراه گفت: از 18 تیر این اتفاق افتاده و موضوع این بوده که سیستم فروش این بسته ها از طریق کد های ussd(پرداخت آنی)، پرتال و فروشگاه های مجازی بوده که 80 درصد مردم از کد های یو اس اس دی استفاده می کردند.

وی تصریح کرد: در یک برنامه ریزی و بسته های پر مصرف تر که مطلوبیت برای مصرف کنندگان داشته اند و کد یو اس اس دی حذف کرده و در پرتال خود باقی است(!)

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان بیان کرد: این قیمت ها اکنون در سبد مصرف کننده افزایش پیدا کرده و اپراتور ها نیز بخش هایی را همچون ترافیک داخلی و بین الملل اضافه کردند که این موارد قابل بررسی است و در دادگاه تعزیرات هم اکنون پرونده در حال بررسی و شکایات رسیدگی می شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو