صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

مردانی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو: رعایت 43درصدی کلیه اصول بهداشتی در دوران کرونا

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به استقبال مردم از ماسک گفت: 43درصد مردم کلیه اصول بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت می‌کنند.

1399/07/23
|
10:09
|

مسعود مردانی در مصاحبه با برنامه "صبح وگفتگو" با اشاره به اینکه عادت کرده‌ایم کاسه‌ها را بر سر مردم خراب کنیم، گفت: مسئولان در ابتلای بیشتر جامعه به کرونا مقصر هستند و در روند رو به افزایش بیماری تاثیر دارند.

وی گفت: در مهر و شهریور چند تعطیلات تجمیعی داشتیم که مطالعات نشان می‌داد سفرها از دلایل افزایش ابتلا بود.

مردانی خاطرنشان کرد: روز گذشته در کمیته بیانیه‌ای صادر و تاکید کردیم برای جلوگیری از این سفرها قانون وضع شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه مردم از ماسک استقبال کرده‌اند ولی اجرای تمامی پروتکل‌های بهداشتی ضعیف تر از استفاده از ماسک است.

مردانی افزود: فقط 43درصد مردم کلیه اصول بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت می‌کنند.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مشکلات حمل و نقل عمومی در دوران کرونا اظهار کرد: بسیاری از افراد که وارد مترو می‌شوند حتی ماسک ندارند و این فاجعه است.

مردانی گفت: برخی خانواده‌ها برای خرید ماسک مشکل دارند؛ این خانواده اجاره خانه و خرج معاش دارد و باید الکل و ژل و ماسک هم بخرد و این هزینه‌ها غیر قابل تحمل است.

وی افزود: دولت باید این واقعیت را بپذیرد که کرونا تا یکسال آینده با ماست پس باید در راستای بهتر شدن اوضاع به مردم کمک کنیم.

مردانی خاطرنشان کرد: دولت باید برای برخی خانواده‌ها سوبسید در نظر گیرد؛ ما نیز پیشنهاد دادیم 50هزار تومان برای افرادی که ماسک نمی‌زنند، جریمه در نظر بگیریم و پول را به وزارت بهداشت دهند و همچنین پیشنهاد کردیم جریمه‌ای را برای مسافرت‌های غیر ضرور در نظر گیرند و پول آن را در صندوقی جمع کنیم و واکس رایگان و واکسن آنفولانزای رایگان بدهیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو