صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

به بهانه «روز مهندس» مطرح شد؛ نیازی به مهندسان خارجی نداریم

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ما در حال حاضر برای هیچ تخصصی، نیازی به مهندس از خارج کشور نداریم و همه نیازها توسط کارشناسان و مهندسان و دانشمندان داخلی انجام می شود.

1399/12/05
|
09:42
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، دکتر علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برنامه «صبح و گفتگو» اظهارکرد: عمده تأکید این معاونت بر ارائه آموزش در دانشگاه هاست.

وی افزود: ما سال گذشته به دلیل شیوع کرونا بیشترین تمرکز را بر ارائه آموزش های الکترونیکی معطوف کردیم و هدفمان هم این بود که آموزش حتی برای یک روز هم در کشور تعطیل نشود.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: ما اسفند سال گذشته آمادگی چندانی برای ارائه آموزش های غیرحضوری به ویژه آموزش الکترونیکی نداشتیم بر همین اساس فرهنگ سازی و هماهنگی در سطح ملی و دانشگاهی را برای پشتیبانی از این نوع آموزش در دستور کار قرار دادیم.

خاکی صدیق، عملکرد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این حوزه را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت: دانشگاه های ما اجازه ندادند که آموزش در کشور تعطیل شود.

وی یادآور شد: طرح «اخلاق آموزش »سال گذشته برای اولین بار در وزارت علوم تحقیقات و فناوری به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت و نظام نامه ای هم برای آن توسط متخصصان این فن تدوین شد.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اظهار اینکه ما در بسیاری از دانشگاه ها از بهترین آموزش ها در سطح بین المللی برخورداریم گفت: دانش آموختگان دانشگاه های ما در بهترین دانشگاه های دنیا مشغول به کار می شوند و تحصیل و پژوهش می کنند و اگر آموزش خوبی ندیده بودند قطعاً نمی توانستند در دانشگاه های تراز اول دنیا مشغول شوند.

خاکی صدیق، وضعیت کلی دانشگاه ها را از نظر استانداردهای بین المللی در سطح مطلوبی ارزیابی کرد و گفت: ما در حال حاضر برای هیچ تخصصی، نیازی به مهندس از خارج کشور نداریم و همه نیازها توسط کارشناسان و مهندسان و دانشمندان داخلی انجام می شود و این یعنی دانش آموختگان ما از حدأقل آموزش های خوبی برخوردار هستند.

این مقام مسئول ارتقای کیفیت آموزش الکترونیکی را از برنامه های وزارتخانه برای سال آینده عنوان کرد و گفت: در صورت کنترل بیماری کرونا، آموزش های حضوری دنبال می شود و بحث آموزش های ترکیبی نیز مطرح خواهد بود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو