صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

كارشناس بورس: برخی رفتارهای مجلس به تلاطم بازار سرمایه دامن زد

کدیور گفت: برخی نمایندگان مجلس به عنوان یکی از ارکان تصمیم‌گیر در کشور اظهارنظرهایی می‌کنند که باعث تلاطم در بازار می‌شود.

1400/01/18
|
12:37
|

دکتر علیرضا کدیور کارشناس بازار سرمایه و بورس در برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت وگو درمورد نقش مجلس در ساماندهی بازار سرمایه، اقدامات مجلس در حوزه بازار سرمایه را به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد و گفت: نخست، اقدامات و تصمیمات مجلس در لایحه بودجه 1400 بود که تاثیرات خودش را در سال جاری خواهیم دید.

وی اظهارنظرها و صحبت های نمایندگان مجلس در حوزه حمایت از سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خرد را دومین اقدام اثرگذار مجلس در حوزه بازار سرمایه دانست و افزود: دو نفر از مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای عالی بورس حضور دارند.

کارشناس بازار سرمایه و بورس درمورد کانون سهامداران حقیقی گفت: برخی نمایندگان مجلس طی چند ماه اخیر به این موضوع ورود کردند و به سهامداران حقیقی قول دادند که کانون سهامداران حقیقی را مانند کانون نهادهای سرمایه گذاری، که عمدتاً از شرکتهای حقوقی هستند، راه اندازی می کنند.

کدیور بی ثباتی و عدم آرامش را بزرگترین آفت اقتصاد ایران دانست و گفت: اصلی ترین سیاستی که از طرف دولت، وزارت اقتصاد، شورای بورس و مجلس اتخاذ و اجرایی شود این است که در همه حوزه ها و متغیرها شاهد یک ثبات نسبی باشیم تا خیال سرمایه گذاران از بابت حضور در این بازار آسوده باشد.

وی تصریح کرد: وقتی نمایندگان مجلس به عنوان یکی از ارکان تصمیم گیر در کشور اظهارنظرهایی می کنند که باعث تلاطم در بازار می شود و یا حداقل این برداشت برای سرمایه گذاران ایجاد می شود که اختلاف نظرهایی بین ارتباط مجلس و دولت وجود دارد عدم آرامش و بی اعتمادی برخی سرمایه گذاران و افت و سقوط بازار را در پی خواهد داشت.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو