صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

معاون فنی یگان حفاظت جنگلبانی کشور گفت: این جشنواره تحت عنوان "جشنواره ملی روز جنگل بان" است تا به سمتی برویم که برای حفاظت از منابع طبیعی نیروی متخصص، آموزش دیده و دارای سازماندهی لازم داشته باشیم.

برنامه "صبح و گفت وگو" رادیو گفت و گو با موضوع وضعیت جنگل های کشور در حال حاضر و جشنواره روز بین المللی جنگلبان ، با حضور مهندس ناصر اسفندی معاون فنی یگان حفاظت جنگلبانی کشور به روی آنتن رفت.

مهندس ناصر اسفندی با اشاره به دستاوردهای سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور گفت: این سازمان در بحث های مختلف مدیریت منابع طبیعی حرکت کرده و توفیقاتی را به دست آورده است. در اطفای حریق تمامی سعی و تلاش بر این است تا کمترین آسیب را در جنگل ها و مراتع داشته باشیم.

وی با اشاره به قاچاق چوب، خاطر نشان شد: متاسفانه به علت دلایل متعددی که ناشی از سودجویی منفعت طلبانی است که در حوزه چوب به صورت قاچاق فعال هستند خوشبختانه با طراحی هایی که از نظر پست ها و مناطق حفاظتی در شمال کشور و در گلوگاه ها پیش بینی کردیم تا حدود زیادی توانسته ایم برخورد کنیم.

معاون فنی یگان حفاظت جنگلبانی کشور با اشاره به طرح توقف جنگل اظهار داشت: در راستای طرح توقف جنگل که تا پایان برنامه ششم این طرح به صفر خواهد رسید بر آن هستیم که با طرح جامع فراگیر و با اجرای طرح جنگل کاری بر اساس توسعه پایدار بتوانیم این معضل را مدیریت کنیم و کاهش دهیم.

وی در خصوص همکاری سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری با تشکل های مردم نهاد گفت: در چند سال اخیر، رویکردهایی در ارتباط با جلب مشارکت مردم و حضور جوامع محلی و تشکل های مردم نهاد در مدیریت منابع طبیعی و مدیریت پیشگیری و اطفای حریق انجام شده و ارتباطات بسیار نزدیکی را با انجمن ها و جمعیت های مردم نهاد داریم.

اسفندی از برگزاری اولین دوره جشنواره جنگلبان در نهم مرداد خبر داد و بیان داشت: عنصر جنگلبان، پیشانی کار حفاظت از انفال و منابع طبیعی کشور است و در نهم مرداد جشنواره ای را تحت عنوان "جشنواره ملی روز جنگلبان" برگزار خواهیم کرد که در راستای رنجر منابع طبیعی و ایجاد مقدماتی است تا به سمتی برویم که برای حفاظت از منابع طبیعی نیروی متخصص، آموزش دیده و دارای سازماندهی لازم در حفاظت از منابع طبیعی داشته باشیم.

وی طراز توسعه جنگل در مقایسه با تخریبی که اتفاق می افتد را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه سطح جنگل ها و میزان اعتباراتی که در راستای توسعه جنگل دریافت می کنیم، باید نسبت منطقی را داشته باشد در حال حاضر با توجه به اعتباراتی که وجود دارد این روند و طراز را مثبت می بینیم، گو اینکه ما در توسعه جنگل بنا داریم با اجرای طرح توقف جنگل در سازمان این موضوع پیگیری شود.

برنامه "صبح و گفت وگو" از شنبه تا چهارشنبه ساعت 7 صبح از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.


مرتبط با این خبر

  • تغییر زمان کنکور، شروع سال تحصیلی داوطلبان جدید الورود را عقب می اندازد

  • مشکل دلالان هستند نه وجود سایت ها و کانال های فروش

  • تعمیر و ساخت 20هزار واحد مسکونی در طرح جهاد همبستگی ملی

  • شکر نعمت خدا، استفاده مفید انسان از برنامه و سرمایه است

  • تمرکز ایجاد محتوا برای خانواده ایرانی اسلامی از نتایج یازدهمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال

  • سفره های افطاری ساده از جلوه های سادگی و بی آلایشی در ماه مبارک رمضان است

  • کمک 700 میلیارد تومانی مردم به ایتام در سال گذشته

  • ساخت و تکمیل 120 جایگاه CNG تا پایان سال

  • جشنواره ملی رسانه های دیجیتال به سمت محتوایی شدن حرکت کرده است

  • پوپولیست بودن مسئولین دور از ساده زیستی واقعی است