صبح و گفت و گو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس مدارس استثنائی كشور گفت: مدارس استثنایی در تمامی شهرهای کشور وجود دارند

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مدارس استثنائی اظهار داشت: نوآموزانی که در طرح «سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان» امتیاز هوشی آن ها کم تر از 60 باشد، اجازه ی ورود به مدارس عادی را ندارند و بر طبق پیش بینی کارشناس به مدارس خاص معرفی می شوند.

1396/04/29
|
09:06

برنامه گفت و گوی اجتماعی با موضوع بررسی ثبت نام در مدارس شاهد و مدارس استثنائی، با حضور دکتر مجید قدمی (معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مدارس استثنائی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

در این برنامه دکتر مجید قدمی با اشاره به تعریف کارکرد و فعالیت مدارس استثنایی، گفت: تفاوت معنی دار و چشم گیر جسمی، ذهنی یا عاطفی کودک در مقایسه با سایر کودکان، وضعیت تحصیلی شخص را متمایز کرده و شرایط آموزش خاصی را می طلبد.

وی همچنین در ادامه افزود: کتب درسی، فضای آموزش و توانمندی های خاص معلم از جمله متغیرهایی هستند که در مدارس استثنایی مورد توجه قرار می گیرند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مدارس استثنائی در خصوص روش شناسایی و تفکیک کودکان استثنایی، توضیح داد: تمامی نوآموزان در حال ورود به مدارس بر اساس طرح «سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان» از جهات مختلف مورد ارزیابی و بررسی هایی دقیق قرار می گیرند، به طوری که نتیجه ی این ارزیابی ها وضعیت تحصیلی کودک را مشخص خواهد کرد.

وی همچنین در ادامه اضافه کرد: نوآموزانی که در طرح «سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان» امتیاز هوشی آن ها کم تر از 60 باشد، اجازه ی ورود به مدارس عادی ندارند و بر طبق پیش بینی کارشناس به مدارس خاص معرفی می شوند.

دکتر مجید قدمی با اشاره به این که مدارس استثنایی در تمامی شهرهای کشور وجود دارند، اظهار داشت:‌ در شهر تهران بیش از 60 مدرسه استثنایی مشغول به فعالیت هستند.

وی همچنین در ادامه افزود: مناطق روستایی و راه دور کشور درحال حاضر دارای مدارس استثنایی نیستند، بر همین اساس و در راستای عدالت آموزشی در کشور وزارت آموزش و پرورش به واسطه ی توسعه ی مدارس شبانه روزی در صدد حل این مشکل است.

فایل صوتی برنامه گفت و گوی اجتماعی از وبگاه شبکه رادیویی گفت و گو قابل دریافت است، متذکر می شود که این برنامه در ایام هفته از شنبه تا چهارشنبه ساعت 13:30 از شبکه ی رادیویی گفت و گو پخش می شود.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو