صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران: مشکلی برای گوشی‌های برند شیائومی در کشور وجود ندارد

محبی در رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه برای برند شیائومی در کشور مشکلی به وجود نیامده گفت: مشکل برای کالاهایی است که به صورت مسافری از اروپا وارد شده است.

1400/06/23
|
10:06
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، مهدی محبی، رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد از کار افتادن گوشی های برند شیائومی به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

محبی گفت: کالایی از شرکت شیائومی و سایر برندها به علت تحریم ها به طور مستقیم وارد کشور نمی شود که بخواهد آن را قطع کند و به همین دلیل این کالاها از کشور دیگری به جز کشور اصلی می آید و لذا برای این کار حتما باید در آن کشورها سیمکارت خورده و ثبت شود تا بتواند وارد کشور شود چرا که سهمیه همان کشورهاست.

وی با بیان اینکه برای برند شیائومی در کشور مشکلی به وجود نیامده تصریح کرد: این مشکل برای کالاهایی است که به صورت مسافری از اروپا وارد شده و بدون آنکه در همان کشور سیم کارت وارد شود احتمال قطعی در کشور وجود دارد.

رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران پیرامون امنیتی بودن این قطعی از سمت شرکت شیائومی خاطرنشان کرد: معمولا این موارد پیش نمی آید و پس از آنکه درصد فروش شیائومی بالا رفته رقیب ها به فکر کارهای این چنینی هستند اما در کشور ما اتفاقی برای گوشی های شیائومی که به صورت قانونی وارد کشور شده، مشکلی وجود ندارد.

محبی در رادیو گفت و گو اظهار کرد: تا کنون هیچ موردی با این مشکل مراجعه نکرده و به نظر می رسد مشکلی برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.

وی در مورد قیمت گوشی های موبایل بیان کرد: کالا به طور وفور در کشور هست و برای تمام برندها مشکلی نداریم و در حال حاضر مشکلی برای قیمت آن وجود ندارد و چون به صورت ارز نیمایی وارد شده، قیمت بالایی در بازار نخواهد داشت.

رئیس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران در مورد پیش فروش 85 میلیون تومانی گوشی آیفون 13 گفت: این قیمت صد در صد بازارگرمی است و وقتی کالایی برای اولین بار وارد کشور شده با قیمت بالاتری عرضه می شود که پیشنهاد می شود کالا را پیش فروش نکنند و حتما آن را از قبل بررسی کنند.

محبی افزود: فردی کوبایی گوشی شیائومی را از کشوری اروپایی تهیه کرده و به دلیل آنکه در همان کشور سیم کارت نینداخته، موجب قطعی گوشی وی شده و خبر را رسانه ای کرده است.

وی همچنین تصریح کرد: رونمایی از آیفون 13 و قطعی برخی گوشی های شیائومی می تواند به هم مرتبط و به منظور رقابت صورت گرفته باشد.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو