صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

سرپرستار بخش كووید بیمارستان امام رضا (ع) ارتش: عوارض واکسیناسیون نسبت به فایده آن بسیار کمتر است

اجاق در رادیو گفت و گو ضمن اشاره به ترس عده‌ای مردم از واکسیناسیون عنوان کرد: در حال حاضر حتی اگر واکسیناسیون عوارض داشته باشد، نسبت به سود آن بسیار کمتر است.

1400/06/23
|
10:42
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، دکتر حمید اجاق سرپرستار بخش کووید بیمارستان امام رضا (ع) ارتش با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد کرونا به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

اجاق شرایط را از چند هفته پیش بهتر دانست و گفت: میزان بستری و مرگ و میر کاهش یافته و قسمت‌هایی که برای بیماران سرپایی در نظر گرفته شده بود، در حال جمع شده است که این تاثیر واکسیناسیون را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون در حال حاضر مهمترین کار است و نوع آن در اولویت‌های بعدی است و شاهد بودیم بیماران بستری بیشتر در بازه سنی 40 تا 50 بودند که اثرگذاری واکسن را ثابت می‌کند.

سرپرستار بخش کووید بیمارستان امام رضا (ع) ارتش ضمن اشاره به ترس عده‌ای مردم از واکسیناسیون خاطرنشان کرد: در حال حاضر حتی اگر واکسیناسیون عوارض داشته باشد، نسبت به سود آن بسیار کمتر است و این در حالی است که سیستم درمانی هزینه هنگفتی در بیماری کرونا داده که می‌توانست در جاهای دیگر استفاده شود.

اجاق اذعان کرد: برای خلاصی از ماسک‌ها و از دست ندادن عزیزان بهتر است که واکسیناسیون را به طور کامل انجام شود.

وی در مورد شیوع کرونا در بین کودکان و واکسن افراد زیر 18 سال اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم پروسه واردات واکسن روند سریعی گرفته است؛ آقای نمکی زحمات زیادی کشید اما زحمت همراه با برنامه ریزی پیش می‌رود و خوشبختانه وزارت این دولت روند مثبتی دارد و پیش بینی می‌شود با این روند واکسیناسیون میزان مرگ و میر به یک چهارم خواهد رسید.

اجاق افزود: برای بازگشایی مدارس نیز حتما باید واکسیناسیون صورت گیرد و از نظر روحی برای خانواده‌ها بسیار تاثیرگذار است.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو