صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

كارشناس هواشناسی در رادیو گفت و گو: کاهش دمای هوا برای روزهای پایانی هفته

گودرزی ضمن اشاره به روند نسبی کاهشی دما گفت: برای روزهای پایانی هفته به طور میانگین دما به اندازه 2 درجه در سطح کشور کاهش می یابد و از این پس باید منتظر دماهای پایین تر باشیم.

1400/06/23
|
11:21
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد پیش بینی وضع هوای کشور به صورت تلفنی مصاحبه کرد.

وی ضمن اشاره به روند نسبی کاهشی دما گفت: برای روزهای پایانی هفته به طور میانگین دما به اندازه 2 درجه در سطح کشور کاهش می یابد و از این پس باید منتظر دماهای پایین تر باشیم.

گودرزی ادامه داد: خروجی مدل ها نشان می دهد که تا چند روز آینده بیشتر مناطق کشور، آسمانی صاف و جو پایداری دارند اما در سه روز آینده برای گیلان، مازندران و غرب گلستان انتظار بارش پراکنده داریم و از جمعه تا اوایل هفته آینده با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر بارش باران و وزش بادهای شدید موقتی و کاهش دما برای اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان داریم و دریا نیز در این مدت مواج بوده و احتمال غرق شدن شناوران سبک یا شناگران و پاره شدن تورهای ماهیگیری وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی در رادیو گفت و گو اظهار کرد: از امروز تا پنجشنبه در برخی ساعات وزش باد را برای نوار شرقی کشور داریم که شدت آن بیشتر برای شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان است که به صورت طوفان شن و خاک بوده و سبب کاهش دید و کیفیت هوا در این مناطق می شود.

گودرزی با بیان اینکه از امروز تا آخر هفته آب های جنوب کشور مواج می شود ادامه داد: امروز آسمان تهران صاف است و گاهی وزش باد را تجربه می کند؛ بیشینه دما برای تهران به 35 درجه می رسد و در روزهای آینده چند درجه خنک تر خواهد شد و از مهر ماه با اُفت دما باید لباس های زمستانی به تن کنیم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو