صبح و گفت‌وگو شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 به مدت 90 دقیقه

رادیو گفت و گو

صبح و گفت‌وگو

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران خبر داد: کاهش 13 درصدی جرایم سایبری در غرب استان تهران

سرهنگ موسوی در رادیو گفت و گو ضمن اشاره به کاهش 13 درصدی جرایم سایبری در غرب تهران گفت: در مورد فضای مجازی اطلاعات مردم را بالا بردیم و پرونده‌های پیش آمده را به اطلاع مردم رساندیم که نتیجه آن کاهش آمار جرایم سایبری بود.

1400/07/20
|
10:21
|

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو، سرهنگ سید نظام موسوی رئیس پلیس فتا غرب استان تهران با برنامه «صبح و گفتگو» در مورد فضای سایبری مصاحبه تلفنی کرد.

وی با اشاره به فروش مدرک در فضای مجازی گفت: این موارد کذب است و به هیچ عنوان نباید به آنها اعتماد کرد و بابت آنها پولی پرداخت کنند.

سرهنگ موسوی ضمن اشاره به کاهش 13 درصدی جرایم سایبری در غرب تهران افزود: با توجه به شیوع کرونا، مزاحمت‌ها افزایش چشمگیری داشته و لذا والدین باید توجه بیشتری نسبت به فرزندان خود داشته باشند؛ همچنین 50 درصد جرایم در برداشت‌های غیر مجاز نیز کاهش یافته است.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در مورد واریزهای اشتباه به حساب‌ها خاطرنشان کرد: این اقدام توسط رئیس شعبه بانک می‌تواند حل شود و یا به حساب شخص بازگردانده شود.

وی در رادیو گفت و گو در مورد اقدامات انجام شده برای پیشگیری از جرایم در غرب استان تهران بیان کرد: در فضای مجازی اطلاعات مردم را بالا بردیم و پرونده‌های پیش آمده را به اطلاع مردم رساندیم و موجب شد در پیشگیری از جرایم آمار خوبی داشته باشیم.

سرهنگ موسوی گفت: جرایم عمومی در فضای مجازی مانند طرح‌های پاکسازی فضای مجازی توسط پلیس فتا رصد می‌شود و نیازی به شکایت افراد نیست و خوشبختانه تا حدودی موفق بودیم؛ همچنین جرایم مربوط به مطالبات عمومی مردم را تا حدودی کنترل و نظارت کرده‌ایم.

دسترسی سریع
صبح و گفت‌وگو